Новий Генплан Києва повинен захистити Біличанський ліс

  Біличанському лісу хочуть надати статус ландшафтного парку. Про такі наміри заявив начальник Інституту Генплану Києва, Сергій Броневицький. За його словами, відповідні зміни пропишуть в новому Генеральному плані столиці, і таким чином, селищна рада Коцюбинського не зможе претендувати на 4 тисячі гектарів лісу, що дозволить захистити його від незаконної вирубки. Екологи, натомість, запевняють - Біличанський ліс має захищати не Київрада, а Президент - своїм указом зробити його частиною Голосіївського національного парку.

  Вони вкоре збираються, щоби вирішити як розбудовуватиметься Київ до 2025 року. Архітектори та розробники проекту нового Генплану столиці кажуть - кияни запропонували свій варіант містбудівного документу. Пропозицій - більше тисячі.

  Пояснюють - кияни скаржаться на майбутній Генплан даремно, бо він дасть місту аж 17 нових парків. Утім "Міськцивільпроекту" закидають - кияни можуть втратити легені столиці, Біличанський ліс.

  В інституті Генерального плану на закиди колег відповідають: ліс не Коцюбинського, а Києва. І в новому містобудівному законі це пропишуть.

  Сергій Броневицький, начальник КО "Інститут генерального плану Києва": "Вони - міста Києва. Більше того, ми будемо пропонувати і КМДА, і міській адміністрації, і мешканцям Коцюбинського, щоб ці 80 гектарів були включені до території міста Києва. Не йде мова про виключення 4 тис. гектарів з міста Києва. Ми цю територію робимо національним ландшафтним парком "Біличанський ліс".

  Обговорювати такі рішення зі столичними екологами та громадськими активістами - не стали. Таблички з їхніми іменами замінили на чиновницькі.

  Врахування пропозицій киян у проекті нового Генплану обійшлося без участі самих киян. Серед довгого переліку запрошених - чиновники й архітектори. Громадські активісти засідання проігнорували.

  Заступник директора Національного екоцентру Олексій Василюк - серед тих, хто на обговорення Генплану не прийшов. Каже: ходити на такі заходи - марна справа. Адже екологи вже тривалий час переконують чиновників - щоби врятувати Біличанський ліс від сокир, треба зробити його частиною природного парку "Голосіївський".

  Олексій Василюк, заступник голови Національного екологічного центру України: "Тоді він захищатиметься указом Президента - і не перепаде землі депутатам Київради".

  Вставити свої п`ять копійок в розробку Генерального плану кияни можуть, принаймні, до літа цього року. А восени проект має затвердити Київрада. Столичні екологи заявляють: якщо це станеться - подадуть на депутатів позов до суду.

  Ганна Рибалка, Іван Наконечний, Олексій Іванченков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Столичні школярі відсвяткували Міжнародний день планетаріїв
  Наступний матеріал
  "Донбас" здобув чергову перемогу у ВХЛ Росії
  Теги: