Новий-старий трамвай на Троєщину планують запустити до 24 серпня [відео]

  Новий-старий трамвай на Троєщину планують запустити до 24 серпня. Нині там кипить робота: ремонтують старі колії та будують нові платформи для пасажирів. Зведуть і нову ділянку від проспекту Ватутіна до міської електрички. А от чи будуть їздити трамваєм кияни - дізнавалася Світлана Одаренко

  Дня Конституції машиніст бульдозера Володимир Ніколайчук не святкує, бо мусить працювати.  Разом з колегами прокладає нову ділянку для трамвая від проспекту Ватутіна до кільцевої електрички. Мають від керівництва наказ: встигнути до 10 липня.

  Володимир Ніколайчук, машиніст бульдозера: "Як в нас завтра робочий день в пятницю робоичий день. два вихідних , Робим, бо треба вспіти раз начальство пообіщало, що ми до 10-го числа здамо її. Мусим".

  Такі ж терміни мають і підрядники, які наводять лад на старих коліях та облаштовують там нові платформи. 

  Сергій, слюсар: "Ничего этого не было, все заливось бетоном, платформы делали.
  Обрамляем уголочком все, чтоб красиво было. А ребята уже ложат планки".

  Від вулиці Милославської - до міської електрички за 14 хвилин. Такий новий слоган старого трамвая.
  Перехожий: "То есть человек садясь на Троещине на одной из остановок в районе Милославской в течение 14 минут попадает на станцию скоростной электричики и затем из скоростной электрички рано утром он в течение 10 минут он попадает на одну из станций метро".

  Така швидкість, на думку чиновників, спонукає пересісти у трамвай до 40-ка тисяч містян щодня. Ті, однак, ставлять під сумнів обіцяні перспективи. Бо ще пам`ятають, як цим маршрутом їздив трамвай 10 років тому.

  Перший киянин: "Трамвай опять в никуда. Здесь очень мало будет людей ездить к этой электричке, люди будут пересаживаться все время".

  Другий киянин: "Трамвай здесь не нужен, это летуччий голландец".

  Третый киянин: "Якби електричка постійно ходила, а як вона ходить пару годин, хто оце буде рискувати часом. Він краще сяде на маршрутку і поїде за 2.5". 

  Натомість користуватися трамваєм мають намір переважно ті, кому їхати недалеко та пенсіонери-пільговики:

  Не трамвай, а метро потрібне троєщинцям, бідкаються місцеві мешканці.

  Перехожий: "Лучше бы было конечно метро, но до электрички не удобно добираться, поэтому скорее всего будем пользоваться. Метро нам надо".

  Метро на Троєщині буде - але не на Бальзака, каже чиновник.

  Кучук: "Мы посчитали - Маяковського это как раз то место, куда будут сходиться все люди в пешеходной доступности до станции метро. А по Бальзака будет ходить скоростной трамвай - тоже в Генпалне он біл так и остается".

  Але грошей, щоби побудувати гілку метро на Троєщину, наразі немає, - бідкаються у мерії. Нині чиновники шукають інвесторів для прокладання нової лінії.  Коштуватиме вона  близько 11-ти мільярдів гривень.

  Світлана Одаренко, Ігор Ковленко та Валерій Савицький, 5 канал

  Попередній матеріал
  День Конституції відзначають в Україні
  Наступний матеріал
  У селищі Підгірці на Київщині розгорівся конфлікт довкола місцевого озера [відео]
  Теги: