Петро Порошенко
Петро Порошенко скріншот

"Ніхто вже не зможе заморозити розквіт ПЦУ": Порошенко привітав українців із річницею хрещення Русі-України

Читайте по-русски
Він зауважив, що нинішнє свято не лише для християн, а для всіх українців

П'ятий президент, лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко привітав українців з 1032-ю річницею хрещення Руси-України та наголосив, що цей крок князя Володимира був не релігійним, а цивілізаційним вибором – Україна стала Європою.

"Вітаю кожного українця в Україні та поза її межами з Днем Хрещення Русі-України та бажаю міцної віри в перемогу нашої держави та процвітання українського народу. Бережімо і зміцнюймо нашу єдність, нашу духовну свободу і нашу вільну незалежну європейську Україну, закладену Володимиром Великим", – закликав Петро Порошенко.

Він зауважив, що нинішнє свято не лише для християн, а для всіх українців. Ба більше, в умовах, коли після отримання Томосу Україна має свою незалежну Православну церкву.

П'ятий президент розповів, що з десятків політично вмотивованих справ, порушених проти нього за наказом Зеленського, є одна, якою він особливо пишається. Це справа за Томос, яким надано незалежність Православній церкві України.

"На ключових посадах в Офісі президента нині працюють люди, які відверто лобіюють інтереси російської церкви в Україні. Це – попри те, що РПЦ цілковито і беззастережно підтримує реваншистську імперську політику Кремля. Влада заблокувала закон, який зобов'язує російську церкву в Україні у своїй офіційній назві позначити зв'язок із Москвою, а не маскуватися під українською вивіскою. Ігнорує влада і закон, який наділив громади правом вільного переходу до незалежної Православної церкви України", – зауважив Порошенко.

Проте лідер "ЄС" наголосив, що ніхто вже не зможе заморозити розквіт української Церкви та її визнання іншими православними церквами.

"ПЦУ росте і шириться. Вона зміцнює свій авторитет серед українців. Це наше досягнення – незворотне. Після Хрещення знадобилося понад тисячу літ, щоб отримати власну незалежну церкву. Але тільки той плід, заради якого випало багато потрудитися, є по-справжньому цінним", – переконаний Петро Порошенко.

Читайте також: Чи все ми знаємо про хрещення Київської Русі – факти і легенди

 

Попередній матеріал
"Це не означає порушення перемир'я": реакція політиків на зірвання тиші та ставлення Кремля до домовленості
Наступний матеріал
У поліції склали психологічний портрет полтавського зловмисника, якого шукають п'яту добу
Loading...

Ще задовго до Хрещення Русі: Українська церква формувалася у I ст. – Зоря розвінчав міфи РПЦ

У Києві відбулася перша хресна хода ПЦУ з нагоди 1031-річчя Хрещення Руси-України: як це було – сюжет

Зеленський привітав вірян із Днем Хрещення Руси-України і закликав церкви "до діалогу"

У Хресній ході ПЦУ взяли участь близько 20 тисяч вірян і півтори тисячі священників – Епіфаній

Хресний хід від Софійського собору до пам’ятника князю Володимиру з нагоди 1031-річчя Хрещення Руси-України – відео

Святкування 1031-річчя Хрещення Руси-України – відео