Незначне підвищення цін на продукти до Нового року прогнозують українські аналітики

  Незначне підвищення цін на продукти до Нового року прогнозують українські аналітики. За їхніми дослідженнями - харчі здорожчають приблизно на 2 відсотки. А от вже за два місяці - варто очікувати більш помітного зростання цін через вибори та девльвацію гривні, кажуть експерти.

  Киянин: "На все будуть зростати. звичайно. Подарунки будуть зростати, то промислові будуть зростати, а продовольчі, то як завжди. Кожен рік зростають".

  Киянка: "І будуть підніматися ціни, тому що кажуть, то електричиство, то нафта. Та нічого паодібного. Новим депутатам нужна прилічная зарплата!"

  Ось такі прогнози містян щодо підвищення цін на продукти та товари напередодні Нового року. А от аналітики, вважають, що українці не відчують помітного здорожчання. Принаймні, у найближчих 2 місяці. У цей період ціни підскочать максимум на півтора - 2 відсотки.

  Катерина Руських, аналітик соціально-економічних досліджень: "Нема підстав значного, стрімкого зростання цін до кінця цього року. Попередньо такими підставами було побоювання щодо нижчої врожайгності, але ми маємо досить гарний врожай. зараз також бачимо практику стримування адміністративних цін, тому це знову трохи відстрочує. девальваційний тиск - намагається уряд і Національний банк його утримувати".

  За підрахунками аналітиків новорічний стіл на двох українців із середнім рівнем статків, коштуватиме близько 800 гривень. Торік святкове застілля коштувало на 50 гривень менше. Аби заощадити, експерти радять не зволікати з новорічними закупами на останній день.

  Марія Колесник, експерт: "Такі речі, як соняшникова олія, те що не псується, я б не радила відкладати купівлю такої продукції. Якщо ми говоримо говоримо про м`ясо сире, десь тижні зо 2 напередодні новорічних свят можна стикнутися з тим, що ціни зростуть відсотків на 20".

  Зростання цін - кияни помітять на солодких атрибутах новорічних свят: цитрусових і цукерках. Але здорожчання фруктів буде більш помітним на ринках, у супермаркетах - ціни різко не підскочать. Ситуацію з цукерками та шоколадом в Україні рятує здорова конкуренція між виробниками.

  Марія Колесник, експерт: "Не дивлячись на тещо прогнозується зараз світове зростання цін на какао боби додатково на 8-10 вфідсотків на перший квартал і взагалі протягом року майже на 40 %. Ми вважпаємо що в Україні це відіб`ється не більше ніж 2-5 %".

  Щодо здорожчання пального, а відповідно і послуг перевізників, аналітики теж заспокоюють. За їхніми прогнозами - ціни на нафтопродукти залишатимуться стабільними. Пояснення цьому просте - упродовж останнього кварталу різких стрибків вартості нафти на світовому ринку не було.

  Геннадій Рябцев, аналітик: "Зараз ані перевізники, ані виробники с/г продукції не  можуть казати, що іхні затрати зрослди  внаслідок зростання цін на паливо".

  Утім зростання цін в Україні - неминуче. За прогнозами аналітиків - вони підскочать на 15-20 відсотків. Насамперед через девальвацію гривні. Левова частка товарів на українських прилавках - завезені з-за кордону. Зростання курсу іноземеної валюти неодмінно відіб`ється на їх вартості. При цьому підвищити ціни змушені будуть і вітчизняні виробники.

  Наталя Новосядла, Іван головач, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Затвердити Генплан розвитку Києва до 2025 року можуть навесні
  Наступний матеріал
  У Києві масових скорочень не очікують
  Теги: