відкриті джерела

Неоплата праці й кримінальні справи: ЗМІ розповіли про "пригоди" нелегальних трудових мігрантів

  При нелегальному працевлаштуванні можна не лише стати жертвою шахраїв, а навіть співучасником злочину

  Кількість виданих запрошень на роботу для українців у Польщі вже перевищила 1,7 млн, а через легальні компанії працевлаштовано лише 12 тис. 396 осіб. Про це повідомив президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник в ефірі програми "Гроші" на телеканалі "1+1".

  При цьому нелегальні трудові мігранти часто стають жертвами різного роду афер – починаючи від несплати за працю, закінчуючи кримінальними справами. Так, відповідно до розслідування журналістів, "пригоди" українців починаються вже на етапі звернення до фірми. Тут з бажаючих працювати за кордоном вимагають стартовий внесок в кілька тисяч євро, але ніяких гарантій при цьому потенційний трудовий мігрант не отримує.

  "3 тис. євро на людину. Ви можете повірити в це щастя? Запам'ятайте, ніколи і нікому не платите до підписання договору. І хоча тут нас запевняють у безпеці наших фінансових вкладень, десятки обдурених працівників стверджують зворотне. На додаток, ви не тільки можете стати жертвою шахраїв, а навіть співучасником злочину", – йдеться у сюжеті.

  Компанії з працевлаштування пропонують також фальшиві ID-картки й навіть громадянство інших країн. Про це журналісти дізналися, спробувавши самим влаштуватися на роботу і знявши цей процес на приховану камеру.

  Представник агентства: "Що включає собою громадянство ЄС? Свідоцтво про народження вам дають, ID-карту, це внутрішній паспорт, і закордонний паспорт. Це їх прописка там буде. Окремо ще буде 300 євро за водійське посвідчення отримати".

  Однак за словами експерта, така діяльність легко може вилитися в реальну кримінальну справу. "Компанії, які пропонують отримання громадянства Румунії, на 90% це звичайні шахраї. Якщо в реальності почнеться перевірка і з'ясується, що ніякої бабусі, ніяких дідусів у вас не було, то це вже співучасть в кримінальному злочині. Це підробка документів, в тому числі", – попереджає президент Асоціації.

  Попередній матеріал
  Замість конкуренції українському ринку сірчаної кислоти загрожує монополія – імпортер
  Наступний матеріал
  Наші у Європі: У 2017 році українці перерахували з Польщі грошей на 4% ВВП
  Теги: