Замість конкуренції українському ринку сірчаної кислоти загрожує монополія – імпортер

  За словами директора ТОВ "Захід", наразі обсяги імпорту сірчаної кислоти в Україну не дотягують навіть до 10% від внутрішнього виробництва сировини

  На українському ринку сірчаної кислоти повинна бути конкуренція, але замість цього Україні загрожує монополія. Таку думку висловив директор ТОВ "Захід", що займається імпортом сірчаної кислоти в Україну, Сергій Середа, передає UAprom.

  У серпні 2017 року СхідГЗК і "Сумихімпром", що займають домінуюче становище на ринку сірчаної кислоти, звернулися до МЕРТ зі скаргою на імпорт цієї сировини, який, на їхню думку, завдає шкоди українським хімікам. У свою чергу, чиновники Міністерства економічного розвитку і торгівлі відкрили спеціальне розслідування.

  "Наше ставлення до цього розслідування, звичайно ж, негативне. Я думаю, що повинен ринок регулювати всі ці відносини, повинна бути конкуренція. А наші виробники-монополісти хочуть преференцій на ринку", – зазначив Середа.

  З його слів, наразі обсяги імпорту сірчаної кислоти в Україну не дотягують навіть до 10% від внутрішнього виробництва сировини. Підприємець наголосив: "Імпорт не робить погоди на ринку. Більше того, він виступає своєрідним підстраховуванням, коли українські виробники зупиняють обладнання на ремонт, щоб не виник дефіцит".

  При цьому він нагадав, що у лютому, під час дебатів у МЕРТ, підприємства гірничо-металургійного комплексу – основні споживачі сірчаної кислоти в Україні – в один голос заявили, що ринок закривати не можна.

  "Тому що в 2017 році виникла ситуація, коли "Нафтан"(білоруський виробник сірчаної кислоти – 5.UA) зупинився на плановий ремонт. І у вітчизняних метпідприємств одразу ж виникли великі проблеми із забезпеченням цією сировиною, оскільки в українських виробників також були технічні проблеми. У СхідГЗК дуже старе обладнання, там постійні аварійні ситуації. Він не міг запуститися три місяці", – розповів Середа.

  За його словами, цей період більшість споживачів пройшло на технологічному мінімумі, який обов'язковий на метпідприємствах. "Могло навіть дійти до екологічної катастрофи", – застеріг він та підкреслив, що в Україні не вистачає спеціалізованих цистерн для перевезення сірчаної кислоти, а наявний рухомий склад перебуває "в жалюгідному стані". Тому його дефіцит традиційно покривався за рахунок імпорту.

  Попередній матеріал
  Справа Савченко: Луценко повідомив, коли ймовірно завершиться слідство
  Наступний матеріал
  Неоплата праці й кримінальні справи: ЗМІ розповіли про "пригоди" нелегальних трудових мігрантів
  Теги: