Національний художній музей може почати руйнуватися через апетити забудовників [відео]

  Мистецтво проти бізнесу. Національний художній музей може почати руйнуватися через апетити забудовників. Ті збираються звести 10-ти поверхівку з підземним паркінгом. Стоятиме вона якраз навпроти музею. Задля будівництва в ласому шматочку середмістя поблизу Європейської площі планують знести будинок 19 століття. За дивним збігом обставин кілька років тому його викреслили зі списку пам`яток Києва.

  Це зараз він сірий і нічим непримітний будиночок на Музейному провулку. Стандартна неприваблива плитка, порожні вікна. А на початку 90-х тут вирувало життя самвидав друкував патріотичні тексти, а сама будівля зіграла неабияку роль у становленні української незалежності.

  Михайло Кальницький, дослідник київської старовини: "Тут була штаб квартира народного руху. Тогочасного могутнього руху, який фактично представляв усю Україну. Звідти поширювалися видання, які пропагували суверенітет України".

  На початку 90-х будинок на Музейному отримав статус нововиявленої пам`ятки. Утім три роки томУ цього привілею будівлю позбавило Міністерство культури.

  Михайло Кальницький, дослідник київської старовини: "Є така структура при Міністерстві культури, яка оголосила його негідною, щоб бути пам`яткою".

  Працівник Національного художнього музею: "Просто створена ціла система захисту від підземних вод, яка просто не витримає будівництва поряд із Національним художнім музеєм".

  Про можливе знесення сусіднього будинку і будівництво 10-ти поверхівки дізнались і в художньому музеї. Почали бити на сполох. Підземний паркінг через дорогу може обійтися для музейників занадто дорого. Під сторічною будівлею проходять міські інженерні мережі. Вже тривалий час вони в аварійному стані. Час від часу приміщення музею підтоплює. Якщо за 10 метрів почнуть забивати палі - художній музей не витримає.

  Працівник музею: "Насамперед зміниться ситуація щодо підземних вод.коли перекриється таким будинком, а там ще на 2 поверхи паркінг має бути - зміниться потік води і вода зруйнує ці фундаменти".

  Журналіст "5 канал": "Ці арки поки що єдине , що рятує Національний художній музей України. Утім якщо поряд зведуть багатоповерхівку - руйнації не уникнути, упевнені музейники".

  Ще одна причина, чому нової будівлі на Музейному провулку не хочуть - територія. На місце майбутньої забудови вже й самі давно кинули оком - кажуть працівники установи. В музеї виставляти мистецькі шедеври - місця немає. Із 40 тисяч експонатів киянам показують мізер - лише 2 відсотки. Тож уже давно просять Мінкульт збудувати додатковий корпус. Натомість у відомстві 5 каналу повідомили - про знесення будиночку самвидаву не знають. А от надбудови за цією адресою не виключають.

  Ганна Рибалка, Олексій Іванченков, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Хмельницька школярка отримала престижну нагороду на міжнародному конкурсі юних геніїв [відео]
  Наступний матеріал
  Руйнувати Замкову гору взялись столичні забудовники
  Теги: