Національна бібліотека для сліпих потребує негайного ремонту

  В очікуванні заморозків - Національна бібліотека для сліпих імені Островського. З початком холодів низька температура в приміщенні робить його непридатним для роботи. Все через застарілі систему опалення та вікна. Приміщення бібліотеки вже давно потребує ремонту, проте й донині коштів на нього немає.

  Киянин Іван Гончаренко - користувач бібліотеки для сліпих імені Островського вже понад тридцять років. Скільки прослухав книжок за цей час - навіть рахувати не береться. Найбільше полюбляє Дюмор`є та Пікуля. А ще - приходить сюди поспілкуватися.

  Іван Гончаренко, користувач бібліотеки: "Библиотекой я пользуюсь уже, наверное, лет 30. Приходим мы сюда не только обменятся книгами, но и пообщаться. Здесь устраиваются вечера, всякие интересные лекции. И, в общем, приятно нам сюда приходить".

  Загалом у бібліотеці - близько тисячі користувачів. У фондах - аудіовидання, книжки зі шрифтом Брайля та звичайні. Відвідувачі, кажуть у бібліотеці, читають усе. Проте останнім часом збільшився попит на українських авторів. 
   
  Лариса Кагановська, завідувачка відділу обслуговування: "У меня самые хорошие читатели. Очень чуткие, очень отзывчивые, очень внимательные. Очень любящие книгу. Вот сейчас очень много читают украинскую литературу с удовольствием. Вот, Мария Матиос, очень спрашивают Марию Матиос, Шкляра спрашивают. У нас народ, в принципе, интересуется".

  Та віднині атмосфера в бібліотеці - не для читання та спілкування. З першими заморозками у приміщенні зуб на зуб не потрапляє. Причина - старі вікна та система опалення. На заміну - немає коштів. До того ж, опалення, кажуть бібліотекарі, вмикають зазвичай із затримками. Торік тепло тут з'вилося аж на початку листопада.

  Зоя Іванченко, бібліотекар: "Нагрітися неможливо, просто неможливо. В храніліще як зайти - то це зовсім. В читальному залі дуже важко працювати, тому що там самий найбільший зал, там найхолодніше. Вікна старі, воно все дує. Підійти ближче до вікна неможливо. Отут я сижу, звідси вже починає сквозити, дути".

  Лариса Кагановська, завідувачка відділу обслуговування: "Было, в холодное время года мы приходили на работу - у нас не запускались компьютеры".

  Будівлі бібліотеки - 26 років. Вона у вкрай занедбаному стані: зі стін падає штукатурка, поламані меблі. За цей час тут жодного разу не було капітального ремонту. Нині оновлення потребує майже  все - електрика, опалення, сантехніка. Зазвичай, проблеми з приміщенням тут усувають самотужки.

  Директор бібліотеки: "На цей час потрібно відремонтувати практично всі приміщення. Ремонтувати треба практично майже все - і сантехніку, і оздоблення, і ремонт стін. Освітлення, наприклад, ми ремонтували і поновлювали, можна сказати, власними силами".

  Вже із четверга у Києві очікується істотне похолодання. У кабінетах бібліотеки рятуватимуться опалювальними приладами, а от читальна зала, ймовірно, залишиться без відвідувачів.

  Євгенія Подобна, Сергій Клименко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Києві мітингували проти забудови спортивного майданчика
  Наступний матеріал
  "Київводоканал": квитанції за експертизу якості води з крану - афера
  Теги: