5.ua

Наодинці із хворобою залишилися колишні пацієнти клініки «Лавра» [відео]

  Близько тисячі пар взуття принесли під стіни Кабміну пацієнти колишньої клініки «Лавра». Ці речі, за словами активістів, належали тим хворим на ВІЛ та Гепатит С, хто помер через те, що вчасно не отримав стаціонарного лікування. Адже наприкінці серпня усі пацієнти медзакладу опинилися просто неба.

  Шерембей: «Больше 22 тыс.людей стают на учет каждый год. И больше 50% из них в терминальной стадии СПИДа, которых нужно привезти в эту больницу, и сразу спасти здесь. Если нет, по статистике они умирают».

  Жовтяк: «Унікальність цієї клініки в тому, що це клініка третього рівня. Вона допомагає хворим, яким вже не змогли допомогти на місцях. Це єдина клініка такого рівня в Україні».

  Національна академія наук обіцяла підвищити якість допомоги таким тяжко хворим. Тому забов'язалася звести сучасну клініку. Одинадцятого липня був укладений Меморандум між УПЦ Києво-Печерської Лаври, Всеукраїнською мережею людей, які живуть з ВІЛ, Пацієнтською організацією та Національною академією медичних наук України. За цим документом, недужі клініки «Лавра» повинні були переїхати до нового стаціонару одразу після здавання корпусу в експлуатацію.

  Анна Грішина: «Це нова клініка для хворих на ВІЛ та Гепатит С. Вже близько двох місяців пацієнти повинні отримувати стаціонарне лікування саме тут. Але досі двері цього медичного закладу для недужих залишаються зачиненими».

  З будівельних робіт, які тривають на території нової лікарні помітно - найближчими днями вона не запрацює. За словами підрядників - у встановлені терміни вони вкладаються - лікарню мають здати не раніше лютого наступного року.

  Ігор Зварич, головний інженер проекту: «На даний момент закінчені всі будівельно-монтажні роботи по самій будівлі. В нас залишилось обладнання ліфтового, пусконаладка обладнання».

  Яким чином академія наук могла виселити хворих із клініки «Лавра», знаючи про терміни зведення нової лікарні - невідомо. Нині недужі можуть отримати тільки амбулаторну допомогу в стінах інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського. Там працює лише два кабінети і вісім лікарів, які можуть надати тільки консультативну допомогу та антиретровірусну терапію. За словами самих медпрацівників - цього недостатньо.

  Людмила Кламічук, лікар-інфекціоніст: «Пациенты которые нуждаются в госпитализации, интенсивной терапии - эта помощь не может быть им предоставлена».

  На знак протесту, близько десяти колишніх пацієнтів «Лаври» нині перебувають у будівлі старої лікарні. Жодної терапії вони там не отримують, але таким чином намагаються нагадати чиновникам про свою проблему.

  Віктор: «Здесь нет гарячей воды, здесь нет медперсонала. Лечения здесь как такового не проходит. Мы лечимся сами как можем».

  Близько дев'яти тисяч пацієнтів потребують стаціонарного лікування. Нині у столиці відсутній медичний заклад, який може шпиталізувати таких недужих. Фахівці ж запевняють - одна людина, яка вчасно не отримала антиретровірусної терапії, за рік може інфікувати близько п'ятнадцяти осіб.

  Анна Грішина, Людмила Голоднік, та Максим Петраков, «5 канал». 

   

   

  Попередній матеріал
  У Харкові горіло підприємство товариства глухих
  Наступний матеріал
  Вища рада юстиції отримала нове приміщення [відео]