Нацбанк погрожує відібрати ліцензію у банків за порушення правил обміну валюти

  У випадку виявлення неодноразових порушень правил проведення операцій з обміну валюти Національний банк буде відкликати ліцензії у порушників.

  Про це повідомили у прес-службі регулятора у відповідь на запит УНІАН про достовірність інформації у деяких ЗМІ про наміри НБУ закрити більшість обмінних пунктів в Україні.

  У Нацбанку нагадали, що в Україні усі валютообмінні операції здійснюються в касах і відділеннях банків або у відділеннях небанківських фінансових установ.

  "Небанківські фінустанови для проведення таких операцій отримали в Нацбанку генеральні ліцензії. Їхня робота постійно контролюється НБУ і його територіальними управліннями. У випадку виявлення неодноразових порушень ліцензія відкликається", - йдеться в повідомленні.

  Як повідомлялося, Нацбанк має намір застосовувати до банків жорсткі заходи впливу за маніпулювання на валютному ринку, включаючи відкликання генеральної ліцензії на проведення валютних операцій.

  За інформацією НБУ, аналіз роботи банків показав, що деякі з них допускають недобросовісні операції з торгівлі валютою на міжбанківському валютному ринку України.

  Експерти вважають, що куплена банками валюта потрапляє на "чорний" ринок, що підтверджується статистикою відтоку валютних вкладів із банків, ранковими чергами біля відділень банків з охочих купити валюту і активізацією нелегальних пунктів обміну валют.

  Попередній матеріал
  Toshiba презентувала найбільший планшет у світі
  Наступний матеріал
  У Києві звільнено більше 30 керівників комунальних підприємств за порушення та збитки

  Міжбанк сьогодні завершив торги доларом США по 15,96 грн

  НБУ оголосив про новорічні канікули для українських банків

  НБУ просить банки не послабляти курс нижче 16 гривень за долар