На залишках Десятинної церкви планують розпочати будівництво

  На залишках Десятинної церкви планують встановити залізобетонну плиту та розпочати будівництво. Про чергову загрозу будівництва знову заговорили столичні архітектори та громадські активісти. За їхніми словами, нині проходить експертизу проект, за яким на місці історичній пам`ятки воліють звести новий храм. Натомість у Міністерстві культури запевняють, єдиний проект, який нині розглядається чиновниками, предбачає лише консервацію та музеїфікацію підмурків першого кам`яного храму Київської Русі.

  На підмурках Десятинної церкви незабаром може розпочатися будівництво. З такою заявою виступили сьогодні архітектори та громадські активісти. Вони стверджують, замість консервації та музеєфікації фундаменту, готують новий проект будівництва. Припускають, на підмурках Десятинного храму невдовзі може з`явитися новий.

  Георгій Духовничий, архітектор: "Серед вимог до проекту, який виконується, в тому числі написано і про обовязкове передбачення проектом місця для релігійних відправ".

  За словами архітектора, про нове проектування не знають ані головний архітектор міста, ані у заповіднику "Софія Київська", на балансі якої нині підмурки Десятинної церкви.

  Георгій Духовничий, архітектор: "Ми зробили запит до "Інвест-експертизи" і отримали інформацію про те, що їм передано на розгляд документацію першої черги будівництва на фундаментах церкви. Є небезпека того, що поки ми збираємось і пишемо запити ця експертиза буде завершена, вони отримають довзіл на будівництво".

  Голова комісії з питань культури КМДА Олександр Бригинець стверджує: від будівництва фундамент церкви може постраждати. Якщо новий храм таки побудують - унікальна пам`ятка може бути засипана та накрита залізобетонною плитою.

  Олександр Бригинець, голова комісії Київради з питань культури і туризму: "З того, що нам вдалося зясувати, це - результат отого засипання підмурків Десятинної церкви піском минулого року. І тепер є інформація про те, що будуть забиті сваї. і на ці сваї покладена бетонна плита. На цій бетонній плиті буде щось побудовано".

  Натомість у Міністерстві культури запевняють - ніяких таємниць немає. Нині на розгляді - проект консервації та музеєфікації. Будівництво жодних релігійних споруд, кажуть, ним не передбачено. У Мінкульті стверджують - вони лише погоджували цей проект.

  Віктор Вечерський, заступник департаменту Міністерства культури України: "Планується не будівництво, плануєтсья музеєфікація автентичних залишків десятинної церкви. От, власне, з цією метою був зроблений ось такий проект,він передбачає створення павільйону, який накриває автентичні залишки Десятинної церкви і влаштування там музейнрої експозиції. Ніякого іншого проекту, за нашими даними не існує".

  За проектом, кажуть у Мінкульті, над фундаментом, дійсно, буде монолітна плита. Проте відстань між нею та підмурками буде не менше трьох метрів, тож пам`ятці нічого не загрожуватиме.

  Віктор Вечерський, заступник департаменту Міністерства культури України: "По-перше, товщина не метр, по-друге, товщина розрахолвується згідно з конструктивним розрахунком. По-друге, археологи визначали місце розташування цих колон там, де реально немає археологічних цінностей".

  Нинішній проект музеїфікації залишків Десятинної церкви, погодженого Мінкультом, не має нічого спільного з проектами-переможцями минулорічного конкурсу збереження залишків храму. Тоді, нагадаю, виграли два протилежні проекти. Один передбачав будівництво, інший - навпаки його забороняв.

  Євгенія Подобна, Іван Наконечний, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Безкоштовні квитки до Японії - пропонує пасажирами один із найбільших у Китаї авіаперевізників
  Наступний матеріал
  Цьогоріч опалювальний сезон почався раніше
  Теги: