5.ua

На заклик Авакова здавати зброю відгукнулось лише 28 киян

  28 одиниць вогнепальної зброї, з яких 15 мисливських рушниць і навіть одна саморобна, а ще більше тисячі патронів – все це добровільно здали мешканці Києва у відділки міліції. Сьогодні спливає останній день місячнику, який оголошували у Міністерстві внутрішніх справ. Там закликали всіх, хто не має дозволу на зброю – здати її добровільно з 3 до 21 березня. Тих, хто наказу не підкориться – чекатиме покарання. Відповідно до закону, за зберігання зброї без відповідної реєстрації може загрожувати до семи років позбавлення волі.

  Міліціонер: "На іжевському заводі в Радянському союзі був пристосований для стрільби мисливськими гладкоствольними набоями".

  У міліцейському відділку демонструють карабін Маузера. Тут цілий стіл експонатів: автомати Калашникова, ПМи та газові пістолети. Цю зброю люди здавали добровільно протягом місяця. Знайшлися і диковинки.

  Леонід Золотаревський, інспектор дозвільної системи Дніпровського райвідділку міліції РУ ГУ МВС України: "Оце револьвер кінця 19 сторіччя, при наявності набоїв це така ж сама небезпечна зброя, легко ховається в руці, ніхто не скаже, що тут є".

  Частина зданої вогнепалки проходитиме реєстрацію і повернеться до господарів. Бездозвільну зброю – утилізують. Такий порядок місячника – з 3 березня і до сьогодні Міністерство внутрішніх справ закликало громадян здати зброю – задля безпеки. Утім, масовості так і не побачили. 28 одиниць вогнепалки та більше тисячі патронів – за цей час з ними розпрощалися у столиці. Роззброївся і Євромайдан – принаймні, так стверджують.

  Ця сотня крокує до Міністерсва охорони здоров'я. Лише з битами, в бронежилетах і касках. Хлопці обурені: кажуть, їхньому другу не надали медичну допомогу – занадто коштовний виставили рахунок. Без попередження і дзвінка – вони до міністра, розбиратися. Приймає – його перший зам.

  Заступник голови сотні Тарас – пояснює проблему у супроводі колег, але без зброї. Тепер носить муляж.

  Самооборонець: "Зброї в нас немає, я можу продемонструвати, в мене пуста кобура".

  Перший зам міністра і так не наляканий. Приймати громадян у камуфляжі – готовий.

  Руслан Салютін, перший заступник міністра МОЗ України: "Нормальна практика тоді, коли цих звернень не буде, але коли це екстрено, то чого ж на них не реагувати".

  Журналіст: "Тобто, міністри і зами готові так приймати?"

  Руслан Салютін, перший заступник міністра МОЗ України: "Слухайте, а як, я тут хто зараз? Сиджу і з хлопцями розмовляю".  

  Вони – не озброєні вогнепалкою. А от бійці "Правого сектору" Євромайдану, що займають колишній офіс "Київстару" на Хрещатику – коментувати спорядження відмовились. Перевірити її наявність нашій знімальній групі не вдалося через погрози.

  Активіст: "Єсть такі служби, які в вас просто не спитають – виведуть, вони під охороною президента знаходяться. Знаєте такі служби? Так вот, еслі вам нада, зрозуміло? Я вас приведу туди, як положено упакую!"

  За незаконне зберігання зброї, нагадують у міліції, може загрожувати до семи років позбавлення волі. Тому і закликають ставати добровольцем – позбавлятися майна. Або вступати до лав Національної гвардії – там усі будуть озброєні.

  Євгенія Таганович, Сергій Клименко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Мінінфраструктури: в Україні для туристів крім Криму є інші цікаві регіони
  Наступний матеріал
  У КМДА заперечують інформацію свого голови про дефолт у Києві
  Теги:
  Loading...