Сміттєвий полігон на Закарпатті
Сміттєвий полігон на Закарпатті Мукачево.net

На Закарпатті роками не вирішуються проблеми утилізації сміття – ЗМІ

  Читайте по-русски
  І це не єдина проблема зі сфери охорони довкілля в Україні

  Закарпаття нині має доволі різний вигляд, адже поруч із природою та курортами розташовуються сміттєві звалища. Одним із таких прикладів є село Кваси Рахівського району, де поряд із турбазою з лікувальною мінеральною водою розкинулося величезне сміттєзвалище – прямо біля річки. Про це інформує місцевий портал Mukachevo.net.

  Як відомо, формально ця територія паспортизована і має статус полігону для збору й зберігання сміття. Разом із тим, за правилами, подібні об'єкти облаштовувати поблизу водойм не можна. Фактично ж – у цій місцевості розташувалося стихійне звалище, адже непотріб викидають хто хоче, коли хоче і де забажає. Місцева влада лише руками розводить. А провести рекультивацію, консервацію і перенос полігону, кажуть, неможливо через гірську місцевість.

  Сміття звідси іноді потрапляє навіть до сусідньої Угорщини – річкою Тиса. Угорці кажуть, що кожного року виловлюють у водоймі велику кількість пластикових пляшок з України. Про це розповідає керівник практики "Вода" всесвітнього фонду дикої природи (World Wide Fund for Nature – WWF) Ольга Денищик.

  "За європейським законодавством вони не можуть їх пропустити далі в Дунай. За це щороку Україна отримує чек від Угорщини. Це ганьба", – каже Ольга Денищик.

  Утім, це не єдина проблема зі сфери охорони довкілля в Україні. Так, фахівці Всесвітнього фонду дикої природи (World Wide Fund forNature – WWF) кажуть, що в Україні критично знижується рівень підземних вод. Тобто, вода більше не потрапляє в підземні горизонти так, як повинна, а швидко стікає в море. Українська система господарювання не врахувала ймовірність зміни клімату і нестачі води.

  Крім того, в Україні процвітають незаконні полювання і торгівля рідкісними видами тварин. Зокрема, і в Інтернеті. На жаль, Україна не лишилася осторонь цієї проблеми.

  У Всесвітньому фонді дикої природи наголошують: Україна потребує стратегії збереження біорізноманіття і середовища існування видів тварин, а також нової лісової політики. Екологи заявляють про величезну прогалину в "лісовому" законодавстві, яка вимагає термінового реформування. Бо через варварську вирубку лісу зникають червонокнижні тварини та рослини – зникає кожен п'ятий вид тварин і кожен восьмий вид рослин, які є в Червоній книзі України. Але кількість вирубок при цьому тільки зростає.

  Попередній матеріал
  П'ять областей України не готові до другого етапу послаблення карантину – Київ перевищив дозволені показники
  Наступний матеріал
  В Україні стартував третій етап послаблення карантину – що дозволили
  Теги:
  Loading...