На Вишгородську набережну уже з`їхалися команди-учасники "Формули-1" на воді

  Низький старт. На Вишгородську набережну уже з`їхалися усі дев`ять команд-учасників перегонів етапу "Формули-1" на воді. Представники компанії-промоутера назвали підготовку до змагань на Київщині однією з кращих у чемпіонаті. І вже мають нові пропозиції до області.

  Уперше в Україні команда з Південної Африки. Хизуються своїм болідом - бо він, екологічніший за решту.

  Бріт Стюарт, учасник змагань: "У нас новий двигун, розроблений у Кейптауні. Він не забруднює воду, тому що тут бензин не змішується із маслом. І болід не лишає олійних плям на воді. Сподіваюся, решта команд теж найближчим часом будуть використовувати такі двигуни". 

  А це команда із Китаю. У її складі - росіянин Станіслав Курценовський. На Вишгородській набережній він уже вдруге. Досі пам`ятає як торік його зустріли води Київського моря. 

  Станіслав Курценовський, учасник змагань: "К сожалению мне в гонке не повезло в прошлом году. на первом круге итальянец в меня врезался и мне пришлось сойти, но я надеюсь что в этом году мне повезет больше".

  Хоча зізнається - траса складна. Найбільше остерігаються пілоти вітру з Півночі, з ним - хвилі не оминути. 

  Станіслав Курценовський, учасник змагань: "Здесь большое водохранилище, если ветер северный и начент дуть с той стороны, то проидется несладко всем. Но траса очень интересная и очень сложная. Там получается 6 поворотов. Самые опасные для нас повороты это правые. А здесь два правых два острых поворота".

  Цьогоріч пілоти змагатимуться у двох категоріх: Ф 4 - де потужність двигуна сягає 60-ти кінських сил - та Ф1, де потужність удев`ятеро вища, а швидкість болідів сягає 240ка кілометрів на годину. Ще один сюрприз чекає на глядачів між заїздами пілотів. 

  Анатолій Присяжнюк, голова Кода: "Ми запропонували нашим українським спортсменам, які займаються водними видами спорту - це аквабайкери, це водні мотоцикли, це парусники, вони будуть заповнювати той вакуум в часі між змаганнями, тому що глядачів буде дуже дуже багато і ми запропонуємо щоб вони зробили показові виступи".

  Задоволені підготовкою області до змагань промоутери «Формули-1» на воді. І вже мають для Київщини нову пропозицію

  Лавінія Каваллеро, промоутер "F1H2O": "Тут дуже гарна траса та інфраструктура, які можна використовувати частіше. У нас є ідея організувати на Київщині тривалий водний фестиваль. Тиждень для водних мотоциклів, тиждень для перегонів великих човнів класу один. Це буде вигідно для організаторів".

  Подумати над пропозицією чиновники обіцяють після перегонів. Цієї п`ятниці на Київському морі стартують кваліфікаційні заїзди. Вони визначать черговість виступів у основних перегонах. Подивитися на змагання болідів зможуть усі охочі - задарма. Вхід на трибуни у перший день перегонів буде вільний. Цьогоріч організатори очікують близько двохсот тисяч глядачів.
   
  Світлана Одаренко, Євген Кияшко, "5 канал". 

  Попередній матеріал
  Київські митці прийшли з пікетом до Спілки художників
  Наступний матеріал
  Прокурор Києва: Кримінальні справи проти ЗМІ не мають політичного підгрунтя
  Теги: