5.ua

На Вишгородщині з другої спроби обрали нового голову райради

  П’ять годин та дві спроби знадобилось депутатам Вишгородської райради, аби обрати нового голову. Обрали, і той образу ж пообіцяв: перше, із чим буде боротися – то корупція.

  Від ранку під Вишгородською райрадою людно – тут проводять народне віче. Позачергову сесію призначено на десяту годину. На ній мають обрати нового голову. Чинний – подав у відставку.

  Екс-голова Вишгородської райради: «Я написав заяву ще в понеділок 24 лютого. Це було моє свідоме, абсолютно добровільне рішення. В світлі тих подій, що відбулися, я вважаю, що не маю права займати цю посаду».

  Кандидатів на посаду чільника райради двоє – позафракційна Ірина Побідаш та "ударівець" Сергій Возний. У розпал дебатів Сергій Возний свою кандидатуру з голосування зняв.

  Тим часом, серед присутніх лунають заклики голосувати публічно. Решта депутатів апелюють до закону – мовляв, голову райради мають обирати таємним голосуванням. У результаті голосують традиційно - бюлетенями у кабінках. Після підрахунку комісія оголошує результат.

  Для перемоги Ірині Побідаш не вистачає одного голосу. У відповідь Самооборона блокує двері райради.

  Член лічильної комісії: «Можем оголосити перерву для консультацій щодо висування нових кандидатів. Можем оголосити перерву».

  Самооборонець: «З приводу перерви, внизу чекає перша сотня з Майдану, я її зараз піднімаю наверх. Будете розмовляти з нею».

  Відтак, вирішують голосувати вдруге. Активісти пропонують депутатам показувати бюлетені громаді або на камеру.

  Журналіст: «Ви за те, щоб показати бюлетень свій?»

  Сергій Климась, депутат райради, позафракційний: «Ні, я за демократію настоящу, демократія з автоматами і бронежилетами – це не демократія. То єсть, волевиявлення завжди повинно бути вільним і зваженим, а не під те, що когось не випустять з зданія».

  Тетяна Попова, депутат райради, позафракційна: «Я ж уже показувала два раза – і перший, і другий раз показувала бюлетень свій. Я вважаю, якщо людина сама добровільно показує бюлетень, в цьому порушення ніякого немає».

  Хтось – погоджується та показує бюлетень, інші воліють лишити своє волевиявлення в таємниці. Після другого голосування результати – зовсім інші. Новообраний голова перш за все обіцяє боротися з корупцією.

  Євгенія Подобна, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Швейцарська поліція провела обшуки в офісі фірми Олександра Януковича.
  Наступний матеріал
  Сікорський радить Януковичу подумати, що він казатиме в суді
  Теги:
  Loading...