На Співочому полі закінчують підготовку до виставки "Зелені авто" [відео]

  З дороги - на клумбу. На Співочому полі закінчують підготовку до виставки "Зелені авто". Столичні озеленювачі створюють автівки з рослин у натуральну величину або квітчають старі автомобілі. Загалом, у декоративному автопарку 10 експонатів - по одному з кожного району.

  Інна Торгонська,озеленювач: "Дірочку робим, вставляєм і потім зажимаєм, щоб вона не випадала і не вимивалась водою, коли поливаєм".

  І так - кілька тисяч разів. Озеленювачі приміряють професію автомеханіка. З рослин та металевого каркаса монтують болід "Формули-1". Кажуть, параметри зеленої автівки цілком співпадають з реальними. А поряд з авто поратимуться зелені механіки.

  Валерія Семенова, ландшафтний дизайнер Шевченківського району: "Ми зараз робимо гоночний болід, ми робимо його у справжню оригінальну величину. Тобто, він у нас пропорційний повністю. В нас ще буде декілька механіків, які будуть там, коли там, коли зупиняється гонка - вони щось ремонтують".

  Авторів цієї композиції надихнула ситуація на дорогах. На квітковій клумбі облаштували легковик та евакуатор. До відкриття виставки планують ще й поставити вартувати декоративного інспектора ДАІ. Саджанці для композиції готували ще з зими.

  Олена, ландшафтний дизайнер Дарницького району: "У нас приключения на дороге - эвакуатор, автомобиль и гаишник. Это выносливые растения, которые смогут выдержать такие тяжелые условия, скажем так, пребывания на свежем воздухе. Альтернатеры уйдет порядка 20 тысяч на этот автомобиль. Мы выращивали растения с февраля месяца специально для этой выставки".

  А у Солом`янському районі вирішили дати друге життя "Запорожцю". Квіти розмістять у салоні, багажнику, капоті та навіть на даху автівки. Загалом - п`ять десятків видів рослин. Припускають, після закінчення виставки автівка оселиться десь у районі, замість клумби.

  Людмила Довженко, дизайнер Шевченківського району: "Тема такая, что "з узбіччя - на клумбу". То есть, вместо того, чтобы он где-то пылился на дороге или в каком-то заброшенном дворе, он будет стоять у нас на клумбе, украшать город".

  Мультяшна "тачка" з Голосіївського району стоятиме в компанії равлика з шин та ромашок. Дерев`яний ретромобіль з Дніпровського району - заквітчають петуніями. Разом 10 автівок - по одній з кожного столичного району. Відкриють виставку у п`ятницю. Творці автівок кажуть: використовували стійкі до спеки рослини. А щоби краса не зів`яла - щодня поливатимуть увесь автопарк.

  Євгенія Подобна, Ігор Селянінов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Азаров перевірив дитячу оздоровницю на Київщині
  Наступний матеріал
  У скандалі з каштанами на Хрещатику КМДА бачить змову
  Теги: