На Міжнародний день захисту дітей до Мамаєвої слободи запросили сиріт

  300 сиріт святкували Міжнародний день захисту дітей у Мамаєвій слободі. Тут на них чекала екскурсія козацьким осередком, традиційні українські наїдки, зокрема кабан на рожні та куліш, і святкове дійство.

  У Мамаєвій слободі у Міжнародний день захисту дітей людно та гамірно. До козацького осередку приїхали чимало маленьких гостей з українських інтернатів - понад три сотні. Спершу козачки проводять малечі екскурсію слободою. Розповіли відвідувачам про хати, показали церкву та побут пращурів. Далі - музична пауза.

  Коло кобзаря - ажіотаж. Малюки так захопились, що дехто вже обрав собі професію.

  Станіслав Царош, 10 років: "На кобзі грали козаки, то я хочу стати, коли виросту, кобзарем".

  Прогулянка просто неба вплинула як на настрій, так і на апетит гостей. Адже, сміються діти, слухати екскурсію - то теж робота. 

  Ольга Красуцька, 16 років: "Мене вразило те, що тут все так по-старовинному зроблено і найбільше - церква. Там дуже гарно".

  Кирило Волинець, 15 років: "Нагуляв козацький апетит, мені все тут сподобалось. Перший раз тут - дуже сподобалось. Хотів би тута жити".

  Наїдки та напої напоготові. Частували святковими українськими стравами - 2 доби маринували кабана завважки 72 кілограми за таємним козацьким рецептом.

  Олексій, кухар: "Кабан вийшов самий добрий із тих, котрі я робив. А от кількість порцій - не знаю. Всім вистачить".

  Крім м’яса, на столах і куліш - традиційна козацька страва. Щоби усі були ситі, господиня наварила кілька десятків літрів, для цього прокинутися довелося ще затемна.

  Валентина Тищук, кухар: "Козацький куліш готується на свята. Козаки у подорожах готовили. Куліш - додається каша пшоняна, гриби, шкварки. Дуже смачний".

  Старання кухарів не були марними. Ложками дітлахи працювали швидко.

  Діти: "Годували кабаном, якого там готували - дуже смачно".

  Діти: "Дякую. Що я хочу сказати кухарю - дуже смачно".

  Привітати дітей зі святом та вручити подарунки приїхали й організатори. Податківці запросили дітей до Мамаєвої слободи не випадково.

  Сергій Лекарь, заступник голови державної податкової служби України: "Свято, яке ми підготували для дітей, дало їм можливість, завдяки проведенню екскурсій, урок історії. Ми говоримо - це виїздний урок історії, який дав можливість розказати про козацтво на Україні, про розвиток України, про видатних людей".

  Чимало глядачів зібралися подивитись, як збирали податки у часи Запорізької СІчі. Найсміливіші навіть випробувати себе не побоялися.

  Ксенія Дворнікова, Сергій Клименко, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Владу просять створити дитячий телеканал
  Наступний матеріал
  Голова КОДА і Прем’єр-міністр відвідали Трипільську школу-інтернат
  Теги: