Ілюстрація
Ілюстрація pixabay.com

На місцевих виборах тему екології використають для просування кандидатів – експерти

  Читайте по-русски
  Політолог Дмитро Купира вважає, що проблема екозахисту – одна з "фішок" політиків, яку вони розігрують перед виборами

  На найближчих місцевих виборах в Україні – які мають відбутися вже цієї осені – тему захисту довкілля використовуватимуть для піару. Як переконані експерти, екологічні проблеми порушуватимуться для "просування" окремих кандидатів або конкретних політичних сил, йдеться у матеріалі "24 каналу".

  "Тему екології на місцевих виборах-2020 підніматимуть разом з іншими обіцянками. Особливо там, де ці проблеми дуже актуальні. Зокрема, через високий рівень забруднення повітря або води. В першу чергу, це стосується великих міст. А для менших населених пунктів такою гострою темою можуть стати сміттєзвалища. Піднімає такі теми, найчастіше, опозиція. А місцева влада на екологію може впливати опосередковано. Як правило, мери великих міст – особливо там, де є містоутворюючі підприємства – пов'язані з бізнесом. Тому боротися з власниками, які їх просунули на керівні посади, міські голови не стануть", – впевнений голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

  Політолог Дмитро Купира також вважає, що проблема екологічного захисту – одна з "фішок" політиків, яку вони розігрують постійно перед виборами. Зокрема – і перед прийдешніми місцевими виборами.

  "Думаю, що певні політичні сили точно обіцятимуть вирішити екологічні проблеми. Особливо там, де ці проблеми стоять гостро. У Луцьку, наприклад, довго не можуть з'ясувати, чому кілька разів на тиждень стоїть жахливий запах гнилі в усьому місті", – каже він.

  Як йдеться у матеріалі, критичних екологічних проблем в Україні вистачає. Експерти Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) наполягають, що країні терміново потрібна національна стратегія збереження біорізноманіття та середовища існування видів. Також з кожним роком в Україні все серйознішою стає проблема водних ресурсів, кажуть у фонді

  "Насправді ситуація із забрудненням водойм кричуща. До того ж в українців зовсім не розвинена культура екологічної поведінки. Ще не закріпилося, наприклад, розуміння, що пластикові пляшки не можна кидати у воду. Один простий приклад. Угорці щорічно ловлять у річці Тиса велику кількість пластикових пляшок, які припливли з України. За європейським законодавством вони не можуть їх пропустити далі в Дунай. І за це щороку Україна отримує величезний чек від Угорщини. Це ганьба!" – розповідає керівник практики "Вода" WWF Ольга Денищик.

  Також критично збільшилася кількість вирубок лісу. Екологи заявляють про величезну прогалину в "лісовому" законодавстві, яке вимагає термінового реформування.

  "Зараз необхідно створити нову лісову політику. Бо в Україні немає документа, який дає відповіді на питання – як ми бачимо наші ліси? Які цілі є головними? Існує "командна" система, яка залишилася нам у спадок з радянських часів, вона зарегульована купою нормативів та не відповідає сучасним реаліям", – вказує керівник практики "Ліси" WWF, зоолог Андрій Плига.

  Попередній матеріал
  Виспалися та потовстіли: соціологи виявили головні "досягнення" українців за час карантину
  Наступний матеріал
  Перший рік президенства Порошенка експерти вважають більш реформаторським, ніж Зеленського – VoxUkraine
  Теги:
  Loading...