На Київщині втілили українсько-американський екологічний проект [відео]

  Біогаз проти сміття. На Київщині презентували установку, яка побутові відходи переробляє на електроенергію. На захід прибули посол США в Україні Джон Теффт, губернатор Київщини Анатолій Присяжнюк та перший президент України Леонід Кравчук. Перша електростанція на біопаливі запрацювала ще торік у Підгірцях. Друга установка, кажуть інвестори, більш потужна. Утім, найголовніша її перевага - здатність очищувати повітря від шкідливих викидів.

  Цей полігон розташований за кілька кілометрів від Борисполя. Утім, самого сміття не видно навіть зблизька - відходи ховають під товстим шаром глини та піску. Поряд - установка. Для неї все сміття навколо - джерело для електроенергії. Винахідники пояснюють чому.

  Володимир Баннов, директор ТОВ "ЛНК": "Первый этап - это бактерии, которым нужен кислород для жизнедеятельности. Они переводят органику в нежирные насыщенные кислоты. Когда кислород весь израсходован - эти бактерии умирают и начинают разлагаться бактерии, которым кислород не нужен. Дальше начинается процесс, который позволяет из органики производить метан".

  Електростанцію спорудили на американському обладнанні. Під землею проклали труби. Біогаз зі сміття йде у спеціальний модуль. Він здатен забезпечувати світлом, наприклад, дві сотні котеджних будинків. Посол США в Україні заявляє - такі установки популярні у його країні. СО2 не викидається в атмосферу. Результат - чисте довкілля.

  Джон Тефт, посол США в Україні: "На таку співпрацю треба дивитися з кількох рівнів. Перш за все, і Україна, і США долучаються до процесу зменшення викидів парникових газів. Головним з них є метан. Таким чином зменшити шкідливий вплив на довкілля - це дуже гарна річ для світу. Ось чому Америка до цього долучається".

  Електростанція, що працює на біогазі - це вже другий проект американських інвесторів. Перший такий торік презентували у Підгірцях. А от братися за трипільські смітники інвестори поки не поспішають. Кажуть, вивчатимуть їх досконаліше.

  Автори ідеї використання біогазу вивчали і більш проблемні полігони Київщини - приміром, Трипілля. Полігон має відповідати спеціальним нормам. Наприклад, складуватися з піском.

  Володимир Сельський, інвестор: "Вот это проложил слой мусора, проложил сверху слой глины. И так идет оно, таким пирогом, производит реккультивацию. А многие бросают - глину в карман, песок - на дачу".

  Анатолій Присяжнюк, голова КОДА: "Крім того, що ми будемо виробляти електроенергію, ми з повітря будемо ізвлєкати СО2. Це той газ, який якраз вредить навколишньому середовищу і здоров`ю людей".

  В області заявляють: електростанція на біогазі в Борисполі - не останній проект альтернативної енергії. Наступний, ймовірно, буде в Броварах. Відповідні домовленості вже мають з компанією-інвестором.

  Ганна Рибалка, Максим Петраков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Києві затвердили логотип святкування 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка
  Наступний матеріал
  КМДА витратить 30 млн грн. на заміну вікон у школах
  Теги: