На Київщині відкрили першу котельню, що працює на торфі

  Першу котельню, що працює на торфі, презентували в Макарові на Київщині. За годину установка "з`їдає" близько двох сотень кілограмів торфу. Ініціатори ідеї кажуть - такого палива на Київщині достатньо та вистачить на найближчі сто років. Тим паче, працювати котельня може не лише на торфі, а й на відходах із деревини.

  Один натиск кнопки - і перша в Київській області котельня, що працює на торфі, в дії. Губернатор, представники профільного міністерства та місцеві чиновники вже підрахували - установка на біопаливі зекономить для міського бюджету майже третину коштів, які раніше платили за газ.

  Заступник міністра палива та енергетики України: "Найближчим регіоном, який споживає найбільше тепла, це була Київщина. І було вирішено зробити тут пілотний проект. Підтримати комерсантів, які тут працюють і роблять ці котельні, і розпочати спочатку з бюджетної сфери".

  Об`єкти соціального значення - школи, дитячі садочки та лікарні - стануть першими, де збудують котельні на біопаливі. До кінця року лише в Макарівському районі їх буде шість. Вартість однієї - понад 4 мільйони гривень. Окуповуються такі затрати не швидко - аж за 4 роки.

  Інвестор: "В рамках и областной программы и общегосударственной, будет построено 120-150 котелен, где будет сделана реконструкция, где будут построены абсолютно новые, и это позволит в течении года сэкономить более трехсот кубометров газа".

  Інвестори кажуть - з такою котельнею тариф на тепло для школи знизиться майже на третину. А про холоднечу в класах взимку і діти, і вчителі - забудуть.

  Диреткор школи: "Поки стою біля батареї, і вже відчуваю, що дійсно вже батареї не можна торкнутися. Такого тепла в нас давно не було".

  Макарів став майданчиком для пілотного проекту переходу соціальних установ на тверде біопаливо. Котельню тут збудували стаханівськими темпами, кажуть місцеві, за три тижні. Випробовувати торф`яне тепло незабаром мають і в інших куточках області - зокрема, в Переяславі, Броварах, Бородянці та Іванкові.

  Ганна Рибалка, Іван Наконечний, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У КОДА підписали угоду про співпрацю з китайською провінцією Гуандун
  Наступний матеріал
  У Білій Церкві влаштували ярмарок вакансій
  Теги: