На Київщині пройшов Міжнародний форум регіонів-партнерів [відео]

  Росія, В`єтнам та Польща - нові партнери Київської області. Меморандуми про співпрацю між регіонами країн підписали сьогодні на Міжнародному форумі керівників регіонів-партнерів. Цікавить закордонних інвесторів передусім аграрний сектор та будівництво. Загалом, за підсумками форуму підписали домовленостй на 300 мільйонів гривень.

  Дружба - областями. Понад сто членів делегацій - із девяти країн. Київщина зібрала на форум чільників регіонів, з якими вже має співпрацю, та нових, які лише почали цікавитися українським регіоном.

  Чотири нові партнери - Мазовецьке воєводство Польщі, провінція бінь Тхуан В`єтнаму, Калузька та Ростовська області Росії. Київщину вивчають, як поле для інвестицій чи обміну досвідом. 

  Адам Струзик, маршалек мазовецького воєводства, Польща: "Найважливіше - це економічна сфера, малий та середній бізнес, звісно, це нові технології, екологічне виробництво, зелена енергетика. Є таке поняття, як креативна промисловість, що потребує інноваційних проектів. Наприклад - це мода, меблі".

  Китай, з яким меморандум підписали ще торік - приїхав одразу з трьома делегаціями: чиновники, підприємці та митці. 

  Енді Кузич, експерт з інвестицій: "Барометр інтересу китайців - це розмір їх делегації. Якщо розмір делегації росте, значить і інтерес росте. З такими інвесторами треба будувати стосунки і це вимагає часу".

  Чень Цю Юань, начальник торговельної промислової палати провінції Гуандун, КНР: "Я начальник торговельної промислової палати Китаю. Цього разу вирішив очолити делегацію і привіз представників двадцяти трьох наших провідних підприємств - з важкої, легкої промисловості, сільскогосподарських. Сподіваюся, що цього разу ми почнемо активну і предметну співпрацю із компаніями відповідних галузей на Київщині".
   

  Калузька область Росії приїхала по фахівців із будівництва - Київщина, кажуть, йде на крок уперед. 

  Анатолий Артамонов, губернатор Калузької області, Росія: "Опыт жилищного строительства, который здесь есть, строительства высококачественного жилья, жилья премиум-класса, средней цены - это то, что очень интересно для нас мы бы хотели это сотрудничество развивать".

  А ще - пропонують обмін студентами. Кажуть, їхні виші готують хороших фахівців у муніципальній галузі та з економіки. Свої знання українським студентам готові дати і грецькі університети. Із островом Крит Київщина співпрацює понад рік. За цей час, кажуть, удвічі зросла кількість українських туристів. 

  Ставрос Арнаутакіс, губернатор о. Крит, Греція: "Вже майже узгодили договір про співпрацю між нашим вишем та одним із університетів Київської області. Ми зацікавлені у збільшенні товарообміну між регіонами і вже у червні плануємо влаштувати  виставку наших продуктів. І це лише частина співпраці". 
   
  Ба більше: під час форуму окремий меморандум про співпрацю підписали райони: від Київщини - Білоцерківський, від Ростовської області Росії - Азовський.

  Дживан Вартанян, заступник губернатора Ростовської області, Росія: "Посмотрели, если будем говорить о производстве молока, у нас есть фермы, которые полуавтоматизированные, белоцерковские коллеги пошли на шаг вперед - там уже полностью атвоматизировнаное. У нас на сегодняшний день очень развито производство консервированной продукции, что интересно белоцерковцам".

  Перший млинець - не гливкий. Форум керівників стане постійним - кажуть в обладміністрації.

  Анатолій Присяжнюк, голова київськой облдержадміністрації: "Цей форум буде постійним, тому що сьогодні до мене підійшли багато керівників, і після спілкування такого - вони зрозуміли, що це принесе користь. Після форуму відразу пошлю делегацію і в Мінськ, мені сподобалися виступи цих керівників і постановка питання, як створюються умови розвитку бізнесу".

  Форум - закінчився, робота - лишилася. Тепер регіони-учасники будуть визначатися, у яких галузях співпрацювати надалі. Презентують Київську область своїм підприємствам на місцях. Від них вона чекатиме конкретних інвестиційних пропозицій.

  Світлана Одаренко, Дмитро Большаков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Пущі-Водиці проводять змагання бригад екстреної швидкої допомоги [відео]
  Наступний матеріал
  Девіч пропустить 2 матчі футбольної збірної України - бо одружується
  Теги: