На Київщині перепоховали останки 21-го червоноармійця

  Останки двох десятків воїнів, які загинули у роки Великої вітчизняної, перепоховали в Національному музеї "Битва за Київ", що в Нових Петрівцях.

  У мітингу-реквіємі, присвяченому річниці з дня початку війни, взяло участь керівництво держави та Київської області, члени пошукових загонів та кілька десятків ветеранів. Саме пошуковцям, які працювали двома бригадами під Лютіжем, і вдалося розшукати тіла 21-го вояка, утім, ідентифікувати вдалося лише одного з них. Ветерани, запрошені на урочистості, згадували той день, коли дізналися про початок війни.

  Учасник бойових дій 1941-45 років: "Это было воскресенье. Объявили, что что началась война. Бомбили уже завод "Большевик" и другие заводы".

  Учасники бойових дій 1941-45 років: "Дізнався я тільки в час дня. А началась война в чотири години ранку. Один прийшов сусід і каже: так і так - війна".

  Учасники бойових дій 1941-45 років: "Я вже партізанка, з 41-го і по 43-й, грудень місяць - всі роки ці я була в подпольній організації на Житомирщині".

  Анатолій Присяжнюк, голова Київської облдержадміністрації: "На території області працюють 5 загонів пошукових, які шукають воїнів, які незахоронені. Це Києво-Святошинський, це Кагарлицький район, це Баришівський район. Кожен рік біля однієї тисячі воїнів, які не були захоронені, ми перезахороняєм, ідентифікуєм".

  Попередній матеріал
  Ретро-ралі "Пекін-Париж" дісталось Києва [відео]
  Наступний матеріал
  У столичному хмарочосі провели пожежні навчання
  Теги: