5.ua

На Київщині перекрили трасу - протестували проти викидів ТЕС

  Кілька десятків мешканців селища Іванків на Київщині перекрили трасу. Вимагали закрити теплоелектростанцію, яку збудували поряд із їхніми домівками, бо побоюються, що на ТЕС спалюють деревину із зони відчуження, і селянам доводиться дихати радіоактивним димом.


  40 кілометрів до Чорнобиля і 700 метрів до селища Іванків – його мешканці кажуть, що на цій електростанції спалюють радіоактивну деревину. І хоча її керівництво все заперечує, люди – щоб привернути до себе увагу – перекрили трасу.

  Місцеві кажуть: "Все, що везуть туди – те все везуть з Чорнобиля".

  Олег Денисенко обґрунтовує: "Отой стронцій і цезій, який зараз в ґрунті, він зараз закопаний там, його всотує деревина. Втягує – і фіксує в своєму стовбурі. А при спалюванні стронцій і цезій піднімаються в трубі, вилітає знову наверх і осідає знову на наші поля".

  Протестувальники пропускають лише машини аварійних служб.

  Електростанцію біля Іванкова почали будувати ще три роки тому. Замість "блакитного палива" для виробництва енергії тут використовують деревину. І хоча будівництво другої черги ще триває, від початку літа ТЕС працює на дві третини потужності. Керівництво станції запевняє: вони спалюють виключно нерадіоактивну деревину.

  Заступник директора Іванківської ТЕС Анатолій Семак запевняє: "Всі необхідні експертизи, в тому числі по радіаційному і радіологічному контролю – вони проводяться постійно". "У нас всі підтверждуючі документи є, що ми деревину возимо із лісгоспів" – додає комерційний директор ТЕС Анатолій Скороход.

  На пікет приїхали і представники райадміністрації та міліції. Запевнили: з документами – все гаразд. "Адміністрація послала близько 10 запитів в різні інспекції. Відповідь – що станція будується з порушеннями – ні з одної гілки, куди були направлені запити, не прийшла" – переконує людей Олександр Жданов, заступник голови Іванківської міжрайонної державної адміністрації.

  Мітингувальники ж цим словам віри не ймуть. Вимагають приїзду обласного прокурора - приїздить його заступник, і таки заспокоює пікетувальників.

  "Зараз ми їдемо з представниками громади до адміністрації. Із органами внутрішніх справ, адміністрацією, я буду присутній. Вислуховуємо доводи громади, отримуємо звернення, проводимо перевірку. Якщо є підстави - виносимо документ прокурорського реагування – тобто реагуємо" – обіцяє Андрій Іванченков, заступник прокурора Київщини.

  Пікетувальники таки звільняють трасу, але попереджають – можуть перекрити її знову: "Через 10 днів хай прокуратура перед нами відчитається!"

  Максим Волобоєв і Андрій Верстюк, "5 канал".

  Попередній матеріал
  В Києві закрили станції метро "Вокзальна" та "Поштова площа"
  Наступний матеріал
  У Шепетівці вдосконалюють систему "Град" для української армії
  Loading...