5.ua

На Київщині відроджують постраждалі від аварії на ЧАЕС райони [відео]

  Три роки тому на Поліссі з'явився перший інвестор. Відтоді депресивний район почали розглядати, як перспективний. Європейські експерти, провівши низку досліджень, визнали – продукція, вирощена на поліських полях, відповідає усім стандартам.

  Тракторист Едуард Михайлович приїхав на Полісся з Херсонщини. Нині по 12 годин на добу проводить у кабіні – працює на полях, які щонайменше півтора десятка років були без господаря. Каже, якби було житло – перевіз би сюди й родину.

  Едуард, тракторист: «Помогать етому краю возродитись. Всі кажуть, там зараженіє – ми об’ясняєм, що нема тут нічого. нормальні люди, нормально рождаються».

  Нині приватний інвестор вирощує на поліських полях жито, овес, гречку та соняшник. Кажуть, перш ніж почати працювати, довелося вкласти чималі кошти в підготовку землі. А ось на цьому полі торік висадили смородину. 15 років до цього цю землю ніхто не обробляв. Незабаром молоді кущі смородини чорної заповнять тут 20 гектарів землі. Підприємців привабили сприятливі кліматичні умови. Тож у майбутньому планують саджати тут ще й порічки, аґрус та сливи.

  Ігор Калина, голова фермерського господарства: «Було поле закинуте. Земля підходить під кліматичні умови. Влага, не надо поливу. В планах в нас ще посадити сливу пізніх сортів».

  Нещодавно у Поліський район приїздили експерти з Німеччини. Їхні дослідження довели – продукція вирощена в районі цілком відповідає європейським стандартам. Тож нині місцеві мешканці роблять ставку на розвиток сільського господарства, та прагнуть відродити тваринництво.

  Голова Поліської РДА: «Відродження так званих депресивних районів – Поліського та Іванківського – нині одне з першочергових завдань області. Їх реалізовують в межах регіональних програми "Київщина без окраїн".

  У планах місцевої влади – відновити промисловість в районі. Зокрема, роботу місцевого цегляного заводу. Адже тут є потужні родовища глини для виготовлення високоякісної цегли.

  Євгенія Подобна, Іван Довганик, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Подробиці сьогоднішнього вибуху в Луганську [відео]
  Наступний матеріал
  Відпочивати на Крит поїхала чергова група школярів з Київщини
  Теги:
  Loading...