5.ua

На Київщині продовжують шукати зниклих майданівців

  Зниклими без вісти досі лишаються 166 майданцівців – таку невтішну статистику наводить спільнота Євромайдан-SOS. Окрім рідних та правоохоронців, їх розшукує і пошукова ініціатива Майдану. Активісти прочісують лісосмуги, дренажні системи у надії вийти на слід зниклих активістів.

  Від ранку активісти збираються на околиці села Щасливе. Зниклих майданівців шукатимуть у місцевій лісосмузі. Небайдужих зібралося понад півсотні. У те, що зниклі майданівці можуть бути живими, більшість не вірить.

  Ліс прочісують групами. У кожної - свій координатор. Спершу - інструктаж. Передусім – звертати увагу на свіжі насипи землі, смітники, навали гілок та закинуті будівлі. А ще – на політичну та майданівську символіку та сліди крові. Володимир колись працював у судмедекспертизі, тож підозрілі речі оглядає як фахівець, за необхідності – збирає речдоки за правилами. Місця знахідок фіксують на карті.

  Пошукова ініціатива майдану почала роботу ще 28 лютого. Спершу прочісували околиці Маріїнського парку. Досі жодного загиблого не знайшли. Натомість – постійно знаходять речі.

  "Ми знайшли чимало речдоків, це все у нас зберігається – це особисті речі, це хараткерні майданівські речі, багато тої ж саморобної зброї, бронеджилети саморобні, куртки, символіка, бейджики, каски", – каже активіст.

  Пошукова ініціатива Майдану координує свої дії через соцмережу. Нині пошуковці потребують фахівців та спорядження: GPS-навігатори, рації, саперні лопати, альпіністське спорядження. Потрібні і фахівці – кінологи, аквалангісти, дигери, і, звичайно, слідчі, які могли б провести там кримінальну експертизу.

  У рейди збираються здебільшого на вихідних. Долучитися до пошуків можуть усі охочі.

  Євгенія Подобна, Віталій Кононов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Столичні футбольні ультрас проходять "курс молодого бійця"
  Наступний матеріал
  Долгополов переміг ще одного тенісного чемпіона
  Теги:
  Loading...