Це звичайний київський каштан, символ Хрещатика. Має білий цвіт. А саджанець його коштує, щонайбільше, тисячу гривень.
А це вже італійський сорт каштанів Бріоті. Коштує п`ять тисяч гривень. У киян назріло питання: "Якщо дерева однакові - нащо платити більше?"
Вікторія Іванець, еколог: "Це каштан, називається сорт Бріоті".
Еколог Вікторія Іванець показує, як має квітувати каштан італійського сорту Бріоті. Дерев із рожевими квітками на Хрещатику не так багато. Два з них - неподалік метро. Їх висадили ще три роки тому. Решта - звичайні, кінські. Відрізнити один сорт від іншого дуже легко.
Вікторія Іванець, еколог: "Він відрізняється від звичайного каштану тим, що має рожеві квітки, а також п`ятичленистий листочок".
Інші Бріоті помпезно саджали чиновники місяць тому. Італійські каштани коштували столичному бюджету уп`ятеро дорожче за звичайні. Та щойно саджанці розквітли - італійські Бріоті розпустилися цвітом кінського каштана.
Кияни: "Вдруг они расцвели - и окзались не красные, а такие же".
Кияни: "Ось вони цвітуть - і білі, і рожеві".
Екологи й собі вирішили замовити каштани Бріоті - та натрапили на ціну, в кілька разів меншу за ту, яку сплатили чиновники.
Вікторія Іванець, еколог: "Кінський коштував близько 1100 грн., а Бріоті - на триста гривень дорожче".
За гроші, які витратила влада на несправжні італійські каштани, каже еколог, можна було засадити весь Хрещатик сакурами та магноліями.
Вікторія Іванець, еколог: "Це дуже дорого. За таку вартість можна було би купити дуже екзотичні дерева, а каштани - вони найдешевші".
З`ясувати - чому київські чиновники закупили "не ті" каштани - екологи попросили Генеральну прокуратуру. Заодно правоохоронці мають з`ясувати - куди ж поділися бюджетні мільйони гривень, виділені на озеленення Хрещатика.
Ганна Рибалка, Євген Кіяшко, 5 канал