На Десятинному провулку по цеглині знищують будинок позаминулого століття

  Як розібрати історичну пам`ятку посеред білого дня у самісінькому центрі столиці - мали нагоду побачити кияни. На Десятинному провулку по цеглині знищують будинок позаминулого століття. У організації "Збережи старий Київ" такі дії назвали незаконними. Територію, кажуть, під забудову розчищають представники УПЦ Київського патріархату. Натомість священники запевняють - дозволи на знесення будинку - є, а цінності він не має. Та попри це будівельники ховаються за височезними парканами. Чому - дізнавалися наші кореспонденти.

  Столітній будинок на Десятинному провулку, 5 - мов примара. З вулиці його ще видно. Однак варто лише піднятися на сусіднє горище. На даху - інша картина. Око не милує. Металевий каркас зняли, дерев`яні матеріали теж потроху розбирають.

  Місцевий мешканець Олександр: "Підходять люди і кажуть, коли ми можемо це забрати. Я думаю десь у незаконний спосіб ці дерев`яні конструкції продаються".

  Голова ОСББ сусіднього будинку розповідає - пам`ятку навмисне довели до аварійного стану. У стінах величезні вибоїни.

  Олександр: "Ось такі отвори робляться. Навмисне, щоб без шуму, без скандалу.

  Будинок ще у 2007 році Київрада віддала в користування УПЦ Київського патріархату. Нібито для будівництва кількох приміщень господарського типу. Настоятель храму Різдва Христового отець Миколай переконує - руйнувати пам`ятку не входить до планів церковників. Фундамент вціліє і тут буде музей.

  Отець Миколай, настоятель храму Різдва Христового УПЦ КП: "Точно знаю, що це не комерційний проект. Це однозначно".

  Утілювати некомерційний проект починають серед білого дня. На даху будинку з`являється кілька працівників із технікою та починають демонтувати останні частини покрівлі. Камери не соромляться, але й всередину не пускають.

  Про те, що пам`ятку розбирають на очах - повідомляємо в столичне управління охорони культурної спадщини. Там обіцяють прислати інспекторів. Та не зараз, а після обідньої перерви.

  Будівлю дійсно знесуть - повідомили телефоном "5 каналу" у прес-службі УПЦ Київського патріархату. Бо вона - непридатна для відновлення. На її місці збудують житлово-офісні приміщення для потреб церкви. Пообіцяли - висоток не буде. Місцеві ж побоюються саме цього. Кажуть, схожа ситуація вже була з Міністерством закордонних справ  за сотню метрів звідси - на Пейзажній алеї. Тоді люди територію таки відвоювали.

  Ганна Рибалка, Іван Довганик, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Комірне рахуватимуть за новою системою
  Наступний матеріал
  Головну новорічну ялинку презентували в КМДА
  Теги: