На 10 ділянках у Києві виявили загрозу зсуву [відео]

  10 ділянок у Києві отримали статус підвищеної небезпеки. Будь-якої миті там може статися зсув - про це попереджають в міському Департаменті з питань надзвичайних ситуацій. Там та ще на двох десятках об`єктів планують встановити підпірні стінки, щоби попередити сповзання ґрунту. Тим часом, на Подолі оговтуються від зсуву, що стався два тижні тому. Біля будинків поставили дерев`яне укріплення. Утім, люди кажуть - воно їх не врятує.

  Єгор, місцевий мешканець: "Забор выломало, здесь оборвался кабель, здесь деревья лежали".

  На вулиці Воздвиженській ще не забули зсув двотижневої давнини. Тоді із сусідньої гори ґрунт посипався на будинок. Підпірна стіна не витримала насиченої вологою землі.

  Єгор, місцевий мешканець: "Там стояла машина, мы ее все вместе спасали".

  Ганна, місцева мешканка: "Ой Боже мій! Я 20 год тут прожила, а такого горя тут не бачили".

  Нині на місці зсуву працюють кілька людей у касках і з лопатами. Працівники спеціалізованого управління з протизсувних робіт розрівнюють поверхню гори. Навпроти старої підпірної стіни поставили нову - дерев`яну. Не на камеру кажуть - це тимчасовий захід. Натомість, щоби захистити людей від сповзання ґрунту - треба ставити бетонне укріплення. Проект такого начебто розробили ще 2 роки тому, та коли порахували, скільки це коштуватиме - взялися за голову. На тому все й скінчилося.

  "Увага, зсувонебезпечна ділянка! Прохід заборонено! Машини не паркувати!" - ось такі попереджувальні позначки на Воздвиженській, 3 з`явилися лише після того, як тут уже стався зсув. До того ж, скільки мешканці не зверталися до чиновників - почути їх не хотіли.

  У київській мерії кажуть - зсув би не стався, якби не сніжна зима. Про численні звернення людей - ні пари з вуст.

  Сергій Рюмшин, диреткор Департаменту з питань надзвичайних ситуацій КМДА: "Це все сталося за рахунок перенасичення грунтів. Зараз будемо просити Кабінет міністрів допомогти. Ну, приблизні розрахунки - 200 млн. гривень там треба. Це великі кошти, звичайно".

  Журналіст: "Тут мільйони великі можна закопати в цю гору?"

  Працівник СУПРу: "Можна, тому що роботи багато".

  Чиновники по всій столиці нарахували три десятки схилів, де може статися такий самий зсув, як і на Воздвиженській. Десятьом із них надали статус підвищеної небезпеки - біля озера Глинка  у Печерському районі, ділянка на вулиці Академіка Кащенка у Голосіївському районі, приватні садиби на адмірала Ушакова та Квітки-Основ’яненка. Про загрозу для житлових будинків попереджують і біля Батиєвої гори.
  Ганна Рибалка, Олексій Іванченков. 5 канал.

  Попередній матеріал
  Мазурчак повернувся на роботу до КМДА - головним радником Попова
  Наступний матеріал
  На Бортницькій станції аерації запевняють - наслідки аварії повністю ліквідовані [відео]
  Теги:
  Loading...