Минуло 3 місяці з часу загибелі студента через обвал фасаду готелю "Козацький"

  Рівно три місяці минає від трагічної смерті студента через обвал стіни готелю "Козацький". Тоді голова Київської адміністрації Олександр Попов зобов`язав керівників районів перевірити фасади всіх столичних будівель і відремонтувати аварійні ділянки, та навіть пообіцяв виділити на це додаткові кошти. Утім, більшість столичних будівель і досі обсипається.
  Людмила Михайловська, місцева мешканка: "Вдруг на моїх очах відвалюється отака-от огромна брила і оце сюди вниз падає. Ви знаєте, шо - я, біла, стояла і тільки кричала: "Боже, Боже, хоч би ніхто не вийшов, хоч би ніхто не вийшов".  

  Такі обвали для пані Людмили та її сусідів - давно не дивина. Будинок на Богдана Хмельницького - один з найаварійніших у Києві. Фасад почав руйнуватися ще в середині минулого століття. Відтоді чиновницькі пороги оббиває вже третє покоління мешканців - просять відремонтувати будинок.

  Володимир Кустов, місцевий мешканець: "Наши родители начали борьбу, которых уже нет, и мы продолжаем, и ничего не можем сделать. На руках все документы, обещания - всё будет сделано".

  Обіцянками про ремонт мешканців будинку годують десятками років.

  Людмила Михайловська, місцева мешканка: "Оце 60-й, 70-й, 80-й, 90-й... І кожний рік - навесні зробимо. Весна приходить - немає грошей".

  Гроші - знайти, будинки - відремонтувати наказав голова столичної адміністрації після того, як через обвал стіни готелю "Козацький" загинула людина.

  Олександр Попов, голова КМДА: "Треба зробити зовнішній огляд тих об`єктів, які ми експлуатуємо в місті, і виявити ті, які можуть спричинити аналогічні наслідки. Я прошу за тиждень цю роботу зробити і може навіть винесем на сесію міської ради окремий проект рішення щодо додаткового фінансування".

  Оглядати будинок на Богдана Хмельницького приходили, кажуть мешканці. Аварійність підтвердили, споруду стрічками обвішали, та й годі. Від розпорядження голови КМДА минуло вже три місяці, а про результати комісії навіть профільні експерти не чули.

  Олександр Сергієнко, директор аналітично-дослідницького центру "Інститут міста": "Шось трапиться, віддали розпорядження, а контроль, а результат цього контролю - він десь загубився. Не має значення - це будинок комунальної власності чи приватної, все одно відповідальність за стан будинків, вулиць, доріг несе влада".

  Результат перевірки не загубився - запевняють у мерії. Але на камеру про неї говорити не погодилися. Зробили підрахунок - із одинадцяти тисяч київських будинків половину ремонтувати потрібно негайно. Будівля на Богдана Хмельницького у цьому списку - серед перших. Для неї у ЖЕКу навіть кошторис витрат на ремонт склали. За роботу обіцяють взятися, щойно з`являться кошти. Але нині грошей на це у бюджеті немає.

  Інна Неродик та Юрій Підлісевич, 5 канал.

  Попередній матеріал
  ЮНЕСКО проти забудови території Десятинної церкви
  Наступний матеріал
  Харківський "Металіст" поповнився ще одним аргентинцем
  Теги: