Микола Удянський очолив консульство Румунії у воєнному Харкові
Микола Удянський очолив консульство Румунії у воєнному Харкові 5 канал

Микола Удянський очолив консульство Румунії у воєнному Харкові

Читайте по-русски
Першим кроком нового почесного консула стала передача регіону сотні генераторів

100 генераторів Харківщині передав новий почесний консул Румунії. Дипломатичне представництво цієї країни відкрилося у Харкові. Подію планували провести ще минулого року. Та війна її відтермінувала. Нині ж відкриття у прифронтовому місті дипустанови – сигнал не лише містянам а й міжнародним партнерам. Консульство та його керівник займатимуться налагодження економічної співпраці міста з регіонами Румунії.

У Харкові з'явилася нова дипломатична установа. Почесне консульство Румунії відкривали представники міста, дипломати та почесний консул Микола Удянський. Сьогодні він офіційно вступив на посаду.

"Виконуючи формальне доручення міністра закордонних справ пана Дмитра Кулеби, хочу передати офіційно екзекватуру, підписану міністром, про призначення тебе, Миколо, почесним консулом", – оголошує державний секретар МЗС України Олександр Баньков.

Через війну відкриття дипустанови чекали понад рік. Нині почесне консульство – друге за рахунком, відкрите Румунією в Україні. Серед завдань його керівника Миколи Удянського – налагодження економічної співпраці.

"Микола – відомий і дуже поважний представник ІТ-спільноти, і особливо ІТ-спільноти у Харкові. Він завжди підтримує тісний зв'язок з містянами цього регіону та постійно демонструє свою солідарність з Харковом", – наголошує Надзвичайний і Повноважний посол Румунії в Україні Віктор Мікула.

Найпершим кроком нового почесного консула стала передача Харківщині сотні генераторів. Їх закупили за допомогою Румунії.

"Другий крок. Я хочу від Румунії доставити сюди 20 машин швидкої допомоги у найближчі 3-4 місяці. План №1, я знаю, де болить в нас у Харківській області", – зазначає сам Удянський.

Понад 12 місяців війни Харків лишається форпостом України. Місто пережило важкі бомбардування та обстріли. В умовах війни відкриття нової дипустанова – сигнал про відродження.

"Початок праці почесного консульства дасть імпульс розвитку наших міжмуніципальних відносин. Я вважаю, що нам потрібне місто-партнер в Румунії, і почесне консульство буде сприяти цьому", – каже харківський міський голова Ігор Терехов.

У Харкова, за словами Терехова, потужний міжнародний імідж. Лише міст партнерів – три десятки. До них приєднаються і міста Румунії.

Оксана Нечепоренко, Антон Авіжас, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
"Найбільша танкова битва у війні" і "гостра невдача для росіян" – у NYT розповіли подробиці бою за Вугледар
Наступний матеріал
росія може готувати провокацію на ЗАЕС, аби стримати контрнаступ ЗСУ – ISW
Теги:
Loading...