Юрій Риженков
Юрій Риженков Метінвест

Ми повернемося до Маріуполя, "Азовсталь" – це символ, який треба відновити – Риженков у інтерв'ю BBC

  Читайте по-русски
  Після деокупації в Місті Марії відбудують промисловість – сучаснішу та більш екологічну за довоєнну, впевнений CEO

  Генеральний директор Групи "Метінвест" Юрій Риженков у інтерв'ю британському BBC Radio 4 розповів про ситуацію в енергетиці України, умови завершення війни, стійкість українців, відновлення виробництва і новий План Маршалла для країни.

  Риженков переконаний, що спроби росіян зруйнувати вітчизняну енергетику зроблять українців лише сильнішими, адже вони знають, хто є причиною страждань – а тому з ще більшим ентузіазмом приєднаються до Збройних сил, ще дужче підтримуватимуть армію.

  "Ми пережили 90-ті роки, коли подекуди не мали ні електрики, ні води, тому це точно не змусить український народ піти й сказати нашому президенту: припинімо захищати країну", – зауважив він.

  Управлінець впевнений, що ані влада країни, ані народ не готові йти на територіальні поступки для завершення війни.

  "Тому я думаю, що війна закінчиться із визволенням усіх українських територій, і Криму зокрема. Ще кілька місяців тому ми сказали б, що це дуже важко, а зараз ми в це віримо. Ми віримо в ЗСУ", – зазначив менеджер.

  Гендиректор "Метінвесту" розповів, як компанія використовуємо виробництво для допомоги військовим – виготовляє сталеві бронепластини для бронежилетів, деякі конструкції для оборони в польових умовах тощо. А вантажівки та екскаватори використовуються для будівництва ліній оборони ЗСУ в Запоріжжі.

  Після деокупації група планує повернутися до Маріуполя та відновити там промисловість – сучаснішу й екологічнішу за довоєнну. Щодо фінансування цієї відбудови є очікування допомоги – від уряду, коштом репарацій від росії. Загалом Україна потребує на щось подібне до Плану Маршалла, який розробляли для відновлення Європи після Другої світової війни.

  Згадуючи про трагічні події в Маріуполі, Риженков резюмував: "Дуже прикро, що "Азовсталь" прославилася не хмарочосами в Лондоні чи крейсерами в Середземному морі, які побудували зі цієї сталі. Комбінат став відомим на весь світ тим, що був зруйнований. Я думаю, що й маріупольці, й усі ми поділяємо відчуття, що ми потребуємо відновлення. "Азовсталь" – це символ, який нам треба відновити".

  Попередній матеріал
  Ще на день ближче до Перемоги: Генштаб назвав втрати російського війська за минулу добу
  Наступний матеріал
  Джонсон заявив, що "Берлін хотів, щоб Україна "швидко впала" у війні – у Шольца вже відреагували
  Теги:
  Loading...