Музичні та художні школи на межі закриття [відео]

  Музичні та художні школи на межі закриття. Міністерство фінансів пропонує оптимізувати такі заклади та підняти вартість оплати за навчання до собівартості. А це - близько двох тисяч гривень на місяць. Щоправда, кажуть - не цьогоріч. Тим часом батьки та педагоги у розпачі. Якщо ініціативи Мінфіну втілять у життя - тисячі дітей залишаться без творчої освіти, а викладачі - без роботи.

  Cемирічна Софійка Самборська вже два роки грає на скрипці. Дівчинка з багатодітної родини, тож навчається задарма. Педагоги кажуть, робить неабиякі успіхи. 

  Софійка: "Концерты могу. Интересный мне концерт Ридинга симинор".

  Нині батьки дитини занепокоєні, якщо навчання у школі подорожчає до собівартості, як пропонує Мінфін - Софійці доведеться залишити навчання. Крім неї, у школі навчається ще й брат.

  Ніна Самборська, мама Софійки: "У нее очень хорошо получается и она способная, учителя ее очень хвалят. И для нее это может быть как будущая профессия. Но я боюсь, что нам придется отказаться от этого несмотря на то что дети способные. Те цифры, которые озвучиваются для оплаты, при условии перехода на оплату, нашей семье это не под силу, потому, что за троих детей это больше чем средняя зарплата по Украине".

  Загалом у школі мистецтв імені Вериківського навчається близько тисячі дітей. З них - сотня - пільговики. Якщо ж пропозиції Мінфіну втіляться в життя, - усі вони втратять право безкоштовного навчання. Керівництво закладу каже - нині учні сплачують лише 10% собівартості. Повна ж сума складатиме близько 2-х тисяч гривень. Тоді у школі лишаться одиниці. Те саме стосується і викладачів. У випадку оптимізації - школу чекає скорочення.

  Лариса Ростовцева, директор школи мистецтв №2 ім. Вериківського: "Я думаю, це Залишиться проценітв 5-6 до 10. Є таке, їх 5 дітей в родині і троє навчається в школі. Хіба вони зможуть заплатити 6 тисяч на місяць? Пропозиції кабінету міністрів зруйнують взагалі всю систему, яка існує на сьогоднішній день в Україні, систему мистецької освіти".

  У Мінкульті від таких ініціатив - самі не у захваті. Але лише обіцяють - оплата за навчання найближчим часом не зросте. Принаймні, до кінця навчального року.

  Іван Походзей: "Цей документ - він є пропозиція для міністерства культури. Міністерство культури його ще не завершило опрацьовувати і не висловило своєї позиції стосовно цього Я думаю, до тих пір поки не буде прийнято урядове рішення  - плата за навчання однозначно підвищуватись не буде". 

  У міністерстві фінансів тільки підтвердили - цьогоріч плата за навчання не зросте. Натомість - яка доля спіткає школи естетичного виховання у наступному році - ні пари з вуст.

  Анатолій Мярковський, перший заступник міністра фінансів України: "Бюджет 2013 року, ви знаєте, сформований, затверджений верховною радою. Правила гри на цей рік визначені. нічого змінюватися не буде у цьому році".

  Софійка Самборська окрім музики мріє піти на танці. Утім наскільки це буде під силу її родині - залежить від чиновників.

  Євгенія Подобна, Анна Мірошніченко та Максим Петраков, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Будівельний скандал на Оболоні [відео]
  Наступний матеріал
  Новий альбом "Годі спати" презентував український козацький рок-гурт "Гайдамаки"
  Теги:
  Loading...