Будівельний скандал на Оболоні [відео]

  Будівельний скандал на Оболоні. Римо-католицька церква почала зводити свій храм на перехресті вулиць Героїв Дніпра і Зої Гайдай. Місцеві мешканці - щойно побачили зелений паркан - вийшли пікетувати. Конфлікт між тамтешніми мешканцями та прихожанами триває вже не один рік.

  Місцеві римо-католики моляться просто неба, бо своєї цервки в Оболонському районі не мають. Лише умовну капличку, розташовану в квартирі. 

  Поліна Канєвська: "Ходила на Оболоні у невеличку капличку на Тимошенка але ам дуже мало місця, там бквально 70 чоловік може вміститися - у квартирі. У мене 8 дітей, я приходжу з дітьми - ми зайняли півпарафії і часто приходиться не брати дітей".

  Чоловік: "Хочемо не тільки я один, а тут багато живе катликів і хочемо щоб був храм тому що їздити до Святого Олександра це далеко і по-друге там такий набитий".

  Ще вісім років тому римо-католицька громада святого Франциска отримала земельну ділянку під будівництво храму на перехресті вулиць Героїв Дніпра та Зої Гайдай. Місцеві - категорично проти. 

  Валентина Іванова, місцева мешканка: "Релігійники пояснюють: ділянку не обирали - її виділила Київрада. Іншої не мають, тому - будуватимуть".

  Станіслав Широкорадюк, єпископ римо-католицької церкви: "Таке місце дали нам. Ми б з  радістю взяли інше місце, чому б ні. Це з трудом дали, це ще за Омельченка давали.Звичайно, кому будова подобається. Вони не проти цервки протестують. вони проти будівництва. І тепер якщо ми відмовимося, то звичайно буде інша забудова, бо ця ділянка тільки під забудову і є бажаючі".

  Зелений паркан, яким сьогодні обнесли ділянку - жителі зустріли акцією протесту.

  Жінка: "Подошла, спросила - кто вы такие, что вы здесь делаете. Меня охрана - 4 мужика, просто с ног сбили и вынесли. Это видели наши соседи, я сейчас сделала заявление в милицию".

  Дмитро Покровський, адвокат, представник релігійної громади: "Есть акт государственній на право постоянного пользования земельным участком,  кроме этого есть проект, который утвержден, кроме этого есть разрешение на строительные работы и это разрешение действительно на сегодняшний день. И все эти документы разрешают поставить забор и начать работы".

  Римо-католики у столиці мають близько ста тисяч вірян і вісім приходів. У церквах, кажуть, завжди затІсно - тому від ділянки не відмовляться. Місцеві мешканці - теж стоять на своєму: замість церкви під вікнами хочуть бачити дитячий та спортивний майданчик.

  Світлана Одаренко, Віктор Сніжко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Відзавтра киян відключають від централізованого опалення
  Наступний матеріал
  Музичні та художні школи на межі закриття [відео]
  Теги:
  Loading...