Шлак
Шлак Фото із відкритих джерел

Можна використовувати у будівництві доріг: експерти про необхідність реалізації промислових шлаків

  Читайте по-русски
  У питанні реалізації промислових шлаків роль держави у стимулюванні бізнесу є однією з головних

  Українські підприємства та екологічні організації підкреслюють важливість раціонального використання вторинного продукту металургійних заводів і ТЕЦ. Так звані промислові шлаки в Україні не реалізуються навіть на 50%, тоді як в Європі ця цифра сягає 93-х відсотків.

  "Зараз в Україні великі накопичення шлакової продукції: це понад 50 млн відходів теплоелектростанцій і понад 100 млн відходів металургійних комбінатів, плюс існує великий потенціал збільшення реалізації в інші галузі", – заявила старший аналітик Recycling Solutions Юлія Радченко.

  Один з найбільш популярних і ефективних методів реалізації промислових шлаків є їх використання в будівництві. Зокрема, в будівництві доріг.

  "Ці матеріали є більш надійними, більш якісними як будівельні матеріали, ніж природні, до того ж вони є більш безпечними, тому що, наприклад, природні матеріали вони досить радіоактивні", – підкреслює президент ГО "Жива планета" Світлана Березіна.

  У питанні реалізації промислових шлаків роль держави у стимулюванні бізнесу є однією з головних.

  "Головне, що може зробити держава – це логістика і якісь преференції для перевезень вторинної сировини. І друге – це державне замовлення. У всьому світі існують так звані зелені закупівлі, до того ж повинна даватися пріоритетність використання матеріалів вторинного використання. Тільки так ми вийдемо на циклічну економіку", – заявив президент ВП "Укрметалургпром" Олександр Каленков.

  Експерти зазначають: всі механізми для розв'язання проблеми промислових шлаків в Україні є, необхідна лише активна участь держави.

  Попередній матеріал
  "Мир – це справа не тільки України": у Європарламенті мають намір створити спецгрупу щодо врегулювання мирного процесу на Донбасі
  Наступний матеріал
  Імпічмент президента США: Трамп сказав, за яких умов співпрацюватиме зі слідством
  Теги:
  Loading...