Міським головою міста Обухів за попередніми даними став "регіонал" Левченко

  Міським головою міста Обухів за попередніми даними став "регіонал" Олександр Левченко. За результатами паралельного підрахунку голосів Комітету виборців України він набрав понад 38 відсотків голосів. За нього проголосувало майже 4 з половиною тисячі містян. До міста приїхала рекордна кількість спостерігачів. Через це експерти охрестили місцеві вибори - репетицією до парламентських, які відбудуться вже восени.

  На п`ятнадцять дільниць - майже тридцять міжнародних спостерігачів та понад півтори сотні представників ЗМІ. Як ніколи вибори міського голови Обухова - опинилися у центрі уваги.

  Олександр Черненко, голова правління КВУ: "На де-яких дільницях було по 17-20 людей, які спостерігали за виборчою кампанією. З одного боку, це сприяло більшій прозорості процедури голосування, а з іншого - вносило у цей процес нервове напруження".

  Напруження спострерігачів упродовж дня підсилювали і заяви опозиції щодо фальсифікацій. Однак перевірки хибну тревогу - спростували.  

  Грубих порушень під час виборів у Комітеті виборців України теж не зафіксували. Окрім кількох інцидентів на окремих дільницях.

  Юридична колізія виникла під час підрахунку голосів. Народні обранці, посилаючись на Закон "Про статус народного депутата" - наголошували на своїй присутності. Тоді як члени комісії оперували законом "Про вибори". Він не передбачає - перебування сторонніх осіб під час підрахунку голосів.

  Олександр Черненко, голова правління КВУ: "Це говорить про те, що треба удосконалювати законодавство".

  Кому сила закон, а кому - рука.  «Регіонал» Петро Мельник - взявся сам виганяти із дільниці Ірину Геращенко - депутата від фракції "Наша Україна- Народна Самооборона". Вона - не промовчала.

  Ірина Геращенко: "Обізвала хамом і ще сто раз обізву".

  Олександр Єфремов: "Якщо вона вибачится - він теж".

  Вибори у Обухові відзначилися також чималою кількістю кандидатів. Їх ТВК зарєструвала аж двадцять три. Однак, за кілька днів до голосування 14 з них за власним бажанням зняли свою кандидатуру. Змагалися - лише дев`ятеро. Серед них - за паралельним підрахунком голосів - лідирує регіонал Олександр Левченко.  
   
  Опозиція програла - бо так і не змогла домовитися, переконані експерти.

  Олександр Черненко, голова правління КВУ: "Сумарно опозиція перемагає, але в Обухові вона так і не змогла домовитися. Хотілося щоби все-таки вона взяла якісь уроки з цих виборів".

  Чи вдасться опозиції домовитися - покажуть результати парламентських виборів вже цієї осені. Як очікують експерти - у них теж візьме участь більше міжнародних спостерігачів, аніж на минулих. 

  Світлана Одаренко, Олексій Іванченко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Ювілей відкриття Харбор-Бридж святкують у Сіднеї
  Наступний матеріал
  Чим можливо залучити дітей до читання?
  Теги: