Ігор Петрашко
Ігор Петрашко Фото прес-служби Мінекономрозвитку

Міністр економіки Петрашко висловився проти другого етапу пенсійної системи

  Читайте по-русски
  За словами очільника ФМУ, наразі навантаження на фонд оплати праці вже становить 41,5%, а на першому етапі воно збільшиться ще на 4%

  Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко не підтримує запровадження другого етапу пенсійної системи. Про це він заявив на засіданні Федерації роботодавців України, передає УНІАН.

  "Модифікувати (пенсійну систему – ред.) потрібно, але це не має бути за рахунок збільшення (навантаження на фонд оплати праці – ред.). Навпаки, треба зменшувати ці речі. Тому що це йде наша позиція, яку ми обговорювали, якщо це йде не за рахунок збільшення. Реформувати систему треба, але однозначно ні в якому випадку щоб це не були якісь додаткові навантаження", – заявив Петрашко.

  Цьому передувала заява голови Федерації металургів України Сергія Біленького про додаткове податкове навантаження як на робітників, так і на роботодавців, передбачене переходом на другий рівень пенсійної системи.

  "Що по суті робить цей другий рівень пенсійної реформи? Це загальнообов'язковий рівень, який передбачає на першому етапі на додаток до ЄСВ, до податку на доходи фізичних осіб приблизно по 2% як з робітників, так і з роботодавців. Це законопроект №2683 Галини Третьякової, який був схвалений профільним комітетом Верховної Ради", – зазначив голова ФМУ.

  Він також уточнив, що наразі навантаження на фонд оплати праці вже становить 41,5%, а на першому етапі воно збільшиться ще на 4%: "У грошах це буде близько 100 млрд грн щороку збиратися. Враховуючи, що у нас немає фондового ринку взагалі, як і куди ці кошти будуть інвестовані, невідомо".

  "Ми вас теж підтримуємо в цьому питанні та вважаємо, що так не має бути. Ми теж висновок давали негативний", – погодився Петрашко.

  "Нещодавно був пресреліз на сайті Міністерства соціальної політики. Вони зустрічалися з експертом з пенсійних питань МВФ. Він так дуже толерантно відповів на запитання, чи підтримують вони запровадження другого рівня. Він сказав, що ми в принципі не проти, але Україна має відповідати певним умовам. І міністерство це розцінило як те, що МВФ підтримує. Насправді не підтримує. Насправді це дві проблеми – збільшення і збереження цих коштів. Як їх захистити від інфляції, як компенсувати адміністративні витрати на управління цими коштами. Це потрібно заробляти не менше 15% річних в гривні. Це непросто", – резюмував Біленький.

  Попередній матеріал
  Убивство Катерини Гандзюк: Мангера примусово доставлять до суду
  Наступний матеріал
  У Києві скасовують пільговий проїзд за посвідченнями УБД
  Теги:
  Loading...