"Метінвест"
"Метінвест" фото Цензор.НЕТ

"Метінвест" за 9 років реалізував в Маріуполі понад 40 екологічних проєктів: у екомодернізацію було інвестовано понад 15 млрд гривень

  Читайте по-русски
  Найбільша в історії України реалізація екологічного проєкту дозволила на 90% знизити викиди пилу і на 46% – викиди сірки

  Група Метінвест реалізувала в Маріуполі понад 40 екологічних проєктів упродовж 2012 по 2020 рік. Понад 15 млрд 350 млн гривень було інвестовано у екомодернізацію двох меткомбінатів групи.

  Про це стало відомо під час засідання постійної комісії Маріупольської міської ради з питань екології та охорони навколишнього середовища, де представники Групи Метінвест презентували звіт про виконання проєктів екомодернізаціі в рамках масштабної міської програми.

  Зокрема, одним із масштабних проєктів, реалізованих в рамках міської "Програми охорони та оздоровлення навколишнього природного середовища Маріуполя на 2012–2020 роки" стало виведення з експлуатації тих об'єктів меткомбінатів, які генерували найбільші обсяги забруднень. На ММК імені Ілліча більше не працюють нагрівальні колодязі листопрокатного цеху "1700". На "Азовсталі" припинено експлуатацію цеху агломерації, коксових батарей № 5, 6, і 7, а також доменних печей №5 і 6. До того ж обидва меткомбінати повністю відмовилися від застарілого "брудного" мартенівського виробництва, що супроводжувався раніше викидами діоксиду азоту яскравого оранжево–бурого кольору.

  На 90% знизити викиди пилу і на 46% – викиди сірки дозволила реалізація найбільшого в історії України екологічного проєкту: реконструкція аспіраційних систем аглофабрики на ММК імені Ілліча. Тепер ці викиди приведені до європейських стандартів. Домогтися цього вдалося завдяки проведенню реконструкції газоочисних установок із заміною системи очищення, що складається з батарейних циклонів і скруберів, на високоефективні групові циклони, а також змонтований другий ступінь очищення у вигляді рукавних фільтрів з можливістю очищення відхідних агломераційних газів від сполук сірки.

  На доменних печах № 2–5 меткомбінату змонтовані та введені в експлуатацію системи пилопригнічення азотом при зливі чавуну на ливарних дворах. А у 2020 році виконано будівництво аспіраційних систем ливарного двору з реконструкцією існуючої аспіраційної системи підбункерних приміщень доменної печі №3. Зараз на ММК імені Ілліча збираються приступити до покрокової реконструкції всього доменного переділу.

  У конвертерному цеху виконано реконструкцію газоочисток конвертерів №1–3 і систем аспірації та очищення викидів міксерного відділення. На постійній основі на установках "АМКОМ" виконується переробка металургійних шлаків, а шлами використовуються як добавки в шихту при виробництві агломерату.

  Реалізація цього проєкту розтягнулася на 7 років. За цей час в нього було інвестовано понад 160 млн доларів.

  "Метінвест виконує взяті на себе зобов'язання перед громадою Маріуполя. На меткомбінаті в рамках "Програми охорони та оздоровлення навколишнього природного середовища Маріуполя на 2012 – 2020" виконано 15 екопроєктів. Два з них – реконструкція газоочисток третього конвертера і реконструкція господарсько–побутової каналізації в північній частині підприємства – реалізовані раніше запланованих термінів", – пояснив начальник відділу охорони навколишнього середовища меткомбінату імені Ілліча Групи Метінвест Володимир Колодочка.

  На МК "Азовсталь" в рамках міської програми оздоровлення навколишнього середовища під час реконструкції доменної печі №3 виконано будівництво систем аспірації ливарного двору, підбункерних приміщень і завантажувального пристрою агрегату. Крім того, за рахунок переведення на замкнуті оборотні цикли систем охолодження третьої та четвертої доменних печей, з використанням хімочищенної води, знижений забір свіжої морської води та навантаження на шламонакопичувач. Під час капітального ремонту доменної печі №4 виконано реконструкцію системи аспірації ливарного двору з заміною електрофільтру на рукавний.

  У конвертерному цеху після реконструкції введено в експлуатацію газоочистку відділення десульфурації чавуну і аспіраційна установка дробарки феросплавів відділення ділянки сипучих і феросплавів. Виконано реконструкцію системи аспірації міксерів №1,2 з установкою сучасного рукавного фільтра.

  У коксовому цеху виконано реконструкцію пилеочисної установки коксосортування на коксовій батареї № 3–4. На постійній основі забезпечується на проєктному рівні очищення стічних вод коксохімвиробництва, що подаються на гасіння коксу.

  Для мінімізації впливу на акваторію Азовського моря виконано капітальний ремонт земснаряду, що забезпечує роботу шламонакопичувача в проєктному режимі.

  "Група Метінвест покроково і планомірно йде до чистої металургії в Маріуполі. Компанія виконує взяті на себе зобов'язання – природоохоронні заходи. Також згідно затверджених графіків проводиться моніторинг викидів забруднюючих речовин в атмосферу та водойми", – запевнила начальник відділу охорони навколишнього середовища меткомбінату "Азовсталь" Групи Метінвест Лілія Будревіч.

  Попередній матеріал
  NASA показала масштаби видобутку золота в тропічних лісах Амазонії – вражаючі супутникові фото
  Наступний матеріал
  Стало відомо ім'я армійця, який загинув у зоні ООС напередодні
  Теги:
  Loading...