Тактична медицина
Тактична медицина metinvestholding.com

"Метінвест" профінансував на 4 млн грн розвиток такмеду в Україні – чому це важливо

  Читайте по-русски
  Від березня 2022 базову тактично-медичну підготовку від інструкторів PULSE пройшли вже більше як понад 10 тисяч армійців

  У межах співпраці з благодійним фондом PULSE, що навчає тактичної медицини українських військових, група "Метінвест" спрямувала на цей напрям уже 4 млн грн.

  Про це звітує пресслужба компанії.

  Потреба у кваліфікованій медичній підготовці військовослужбовців зросла кратно – разом зі збільшенням кількості захисників України після повномасштабного вторгнення рф. Саме навички надання першої допомоги дають змогу підтримати життя пораненого, поки він не потрапить до кваліфікованого медика.

  БФ PULSE був заснований на початку великої російської-української війни. Фахівці навчають ЗСУ та інші підрозділи Сил оборони – завдяки донорам для армійців такі тренінги є безплатними.

  У межах ініціативи "Сталевий Фронт" Ріната Ахметова компанія також спрямувала кошти на організацію навчання в зоні бойових дій. Фінансування у 4 млн грн дає змогу закупити якісні матеріали для відпрацювання навичок, логістику, оплату послуг інструкторів.

  "За вісім місяців повномасштабної війни компанія спрямувала на допомогу українській армії понад 1,4 млрд грн. Окрім амуніції, тактичного обладнання, засобів пересування й захисних споруд, ми відправляємо на фронт і медичні вантажі. Зокрема, вже передали понад 31,5 тис. кровоспинних турнікетів та аптечок. Але для порятунку життів в умовах бойових дій одного обладнання й матеріалів замало. Важливо, щоб самі воїни володіли необхідними знаннями та навичками. Тому ми підтримали ініціативу PULSE, яка навчає тактичної медицини наших бійців", – наголосив гендиректор групи Юрій Риженков.

  Як звітує компанія, від березня 2022 базову тактично-медичну підготовку від інструкторів PULSE пройшли вже більше як понад 10 тисяч армійців. Це величезна цифра, проте загалом існує потреба у навчання близько 1 млн учасників Сил оборони. Нині інструктори паралельно працюють на кількох напрямках – зокрема і тилу військ, що захищають Донеччину.

  Навчання з такмеду від PULSE пройшли воїни 35-ї окремої бригади морської піхоти ім. контрадмірала Михайла Остроградського.

  "До тренувань були залучені практично всі наші медики. Це бойові медики взводів, старші бойові медики, санінструктори, фельдшери й евакуаційні бригади. Більшість із них мають чималий досвід АТО/ООС. Але були й ті, хто лише пройшов двотижневі курси з надання першої медичної допомоги. Для них цей курс став особливо цінним", – розповів майор медичної служби Олег Палас.

  Мета навчання від PULSE – не просто базові навички для надання допомоги на полі бою, а система підготовки для українських військових ідентична американській – за протоколом TCCC (Tactical Combat Casualty Care).

  "Одна з найдраматичніших речей у війні, яку розв'язала росія, – це те, що вороги втрачають невмотивованих військових із низьким моральним рівнем, а Україна втрачає сильних, сміливих патріотів. Наш обов'язок і наш стратегічний інтерес – зберегти життя цих людей. Найкращий у світовій історії відсоток тих, що вижили, до кількості поранених має американська армія в Іраку та Афганістані. У них гинув усього один із 10 поранених. Завдяки розвитку технологій захисту, комунікацій, логістики, але насамперед через впровадження медичної системи TCCC. Це найкращий результат за всю історію воєн, і саме таких цифр ми маємо прагнути", – підкреслив засновник благодійного фонду Федір Сердюк.

  Сутність навчання полягає в напрацюванні практичних навичок, аби військові могли надавати допомогу у важких, небезпечних і стресових умовах. Використовуються сучасні турнікети, гемостатичні та перев'язувальні засоби, обладнання для забезпечення прохідності дихальних шляхів, оклюзійні наліпки й голки для декомпресії, зігрівальне та протигіпотермічне спорядження тощо. Також активно застосовуються манекени та симуляційне спорядження.

  Зауважимо, що "Метінвест" також організував навчання з першої допомоги для співробітників своїх підприємств. Тренінги від інструкторів компанії FAST пройшли понад 2 тис. працівників із Запоріжжя, Кам'янського, Кривого Рогу та Покровська.

  Попередній матеріал
  "Через гроші": у ГУР повідомили, скільки білоруських військових готові воювати проти України
  Наступний матеріал
  "Ми змінили тактику": в "Укренерго" прокоментували ситуацію з відновленням електропостачання
  Теги:
  Loading...