Металургійний завод в Маріуполі
Металургійний завод в Маріуполі Depositphotos

Металургійні підприємства України з початку року працюють собі на збиток – Біленький

  Читайте по-русски
  Більшість металургійних гігантів світу змушені або скорочувати обсяги виробництва, або взагалі припиняти роботу

  Через падіння попиту на сталь на світових ринках, металургійні підприємства України з початку року почали працювати собі на збиток.

  Про це заявив в ефірі "24 каналу" голова Федерації металургів Сергій Біленький.

  За його словами, така тенденція зберігається не лише в Україні.

  Більшість металургійних гігантів світу змушені або скорочувати обсяги виробництва, або взагалі припиняти роботу.

  "На жаль, у нас, в Україні, ситуація можливо, навіть гірше, ніж в деяких країнах. Ми бачимо в останні місяці особливо, що попит на сталь дуже сильно зменшився на світових ринках, а оскільки ми 85 відсотків своєї продукції експортуємо, відповідно це не могло не позначитися на роботі наших підприємств. Можна сказати про те, що вже з початку року всі українські металургійні підприємства працюють у збиток. Але в останні місяці ці втрати стали ще сильніше збільшуватися. І мова вже йде про те, щоб якось скорочувати обсяги виробництва. І ми вже бачимо, що окремі підприємства, вони вже навіть змушені були зупинитися", – заявив Сергій Біленький.

  Так, за його словами, виробничу діяльність на підприємствах в Дніпрі взагалі довелося зупинити.

  "Чи буде ситуація погіршуватися, ми побачимо в перші місяці наступного року. Якщо порівнювати виробництво сталі у жовтні нинішнього року з жовтнем минулого, то падіння склало вже близько 12-13 відсотків. Якщо, ми на початку року йшли з невеликим плюсом, в межах 5 відсотків до попереднього року, то останні два місяці ми фактично працюємо з серйозним мінусом. У першому кварталі наступного року ми так само не розраховуємо на якесь пожвавлення ринку. У кращому випадку, за нашими оцінками і за світовими прогнозами, попит на сталь може відновитися після у другій половині 2020 року. Але це знову ж таки досить оптимістичний прогноз", – зазначив голова Федерації металургів України.

  "Ми з такими кризовими явищами вже стикалися. В останнє у 2015-му році. Більш затяжний він був у 2008-му. За великим рахунком, наші підприємства знають, як протистояти подібним кризам. Але, на жаль, доведеться економити практично на всьому. Кожен долар в собівартості матиме вирішальне значення", – підкреслив Сергій Біленький.

  Попередній матеріал
  Звільнення Загрійчука не останнє – чільниця МОЗ
  Наступний матеріал
  Росія перекинула на Донбас черговий "гумконвой" – що розповіли в ДПСУ
  Теги:
  Loading...