Мешканці Українки відзначили День міста

  А от мешканці Українки святкували сорок п`ятий День народження міста. Традиційно його відзначають пишними заходами. Цьогоріч гуляли 3 дні - провели там різноманітні майстер-класи, виставки, концерти та змагання.

  Софійка та Поліна на святі міста - одні із наймолодших гостей. Розповідають, на дорослому святі знайшли вдосталь цікавих занять. За кілька годин встигли обличчя розфарбувати і на майстер-класі із гончарства побувати. 

  На цій вулиці - справжня демонстрація талантів Українки. Картини різноманітних технік, світлини, дерев`яні вироби, прикраси та вишивка. Однак чимало митців на святі свої творіння не продають.

  Ольга Мадій, майстриня: "Я виставила свої роботи, які в`язані крючком і вишиті. О це вишиванка моя. Всі роботи авторські. Це не на продажу речі. Я більше дарую речі ті, що я вив`язала своїм близьким. Вони не мають ціни".

  Майстриня Оксана на святі без діла не сидить. Усіх охочих навчає робити ляльки-мотанки. Розповідає - нині народні забавки сприймають як сувеніри. А от у побуті в пращурів вони мали важливе значення.

  Оксана Липовенко, майстриня: "Такі от ляльки як у мене є, от, то вони використовувалися як оберіг. Такі ляльки давали часто хворим. Ці хворі тримали їх або навіть гралися з ними. Потім їх забирали, спалювали. І вважалося, що така лялька забирає усю негативну енергетику".

  А це місцевий фото-вернісаж. На ньому сотні світлин з історії та сьогодення Українки. Експозицію влаштувало об`єднання фотографів міста.

  Геннадій Скачков, організатор виставки: "Це автори, які працюють на рівні професіоналів, хоча не є фотографами, наприклад, редакцій чи книжковиих видань".

  Невід`ємною частиною дня Українки є парад трудових і творчих колективів. Уже традиційно його очолюють барабанщики.

  Аби святковий настрій панував не лише на наберрежній, у місті щороку влаштовують фестиваль дворів. Традицію започаткували 7 років тому.

  Павло Козирєв, міський голова: "Коли у кожному дворі багатопорехових будинків люди святкують. Вони там не тільки за столом разом їдять. Вони згнайомляться з сусідами, облять конкурси: дитячі дорослі. Показують, що вони роблять своїми руками".

  Утім, на цьому перелік святкових розваг в Українці не завершився. Привітати тамтешніх мешканців приїхали учасники регати з Польщі, Росії та Білорусі. Далі у програмі - концерт і  "Дискотека однокласників".

  Наталя Новосядла, Олексій Іванченков, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Васильків святкував свій День народження
  Наступний матеріал
  День відкритих дверей відбувся цими днями у Київському палаці дітей та юнацтва
  Теги: