Мешканці Троєщини скаржаться на несанкціонований ринок

  Сморід на Троєщині. Поблизу оптового овочевого ринку "Фермер" по вулиці Електротехнічній утворився другий несанкціонований базар. Торгівельні ряди хаотично вибудувались вздовж дороги. Однак найбільша морока для мешканців Троєщини та місцевих підприємців - це сміття та сморід, який по собі залишають нелегальні торговці.

  Мешканець Білорусі Валентин напередодні приїхав до Києва, щоби відвідати футбольний матч на "Олімпійському". Для ночівлі обрав маленький готель на Троєщині. Але побачивщи його екстер`єр - від номера хотів відмовитись.

  Валентин, гість із Білорусі: "Чесно говоря, испугались сразу чуть-чуть. Такое ощущение было, что может быть мы адресом ошиблись - такая улица грязная, где тут мы жить будем".

  Власниця готелю скаржиться - такі випадки не рідкість. Через сміття та сморід довкола - відвідувачі відмовляються від заброньованих номерів.

  Ляна Крук, власниця мініготелю: "Мне приходилось оправдываться, как будто я этот мусор насыпала. Мне приходилось рассказывать, что вот такие обстоятельства, в районе не работает, поламались машины мусороуборочные. Всякую ерунду я им рассказывала, чтобы как-то сгладить ситуацию, не опозорить Украину".

  Виною усьому - несанкціонований ринок вздовж вулиці Електротехнічної. Торговельні ряди з`явилися тут близько року тому. З`їжджаються сюди підприємці з усієї країни. По собі залишають гори зіпсованих овочів та фруктів.

  Ірина Ібраєва, приватний підприємець: "Ни выезда, ни проезда нету. Потому что все заставлено торговлей, машины стоят в три ряда".

  Сміття та сморід на вулиці - не єдина проблема. У продавців на дорозі немає жодних дозволів на торгівлю. А безпечність товару вони гарантують лише на словах. На прохання надати відповідні довідки - знаходять відмовки.

  Продавець: "Я ее здесь купила, я стала и продала. Я ее не срываю. Ниче я с ней не делаю. Проверяем".

  Журналіст: "Можете показати документи?"

  Продавець: "Нету!"

  Журналіст: "А де ви перевіряєте ягоду?"

  Продавець: "Як це де? Як? Як де? Є спеціальні служби".

  Журналіст: "А можете показати довідки?"

  Продавець: "У чоловіка документи всі. Поїхав!"

  Свою торгівлю продавці називають легальною. Замість дозволу показують квитанцію - за місце платять 250 гривень на добу. Однак, в чию кишеню йдуть ці гроші - самі не розуміють.

  Продавець: "Ходять містовщики, ходять ще якісь. Я там що, знаю?"

  Паркувальники, які беруть плату з приїжджих, від коментарів відмовляються.

  Щоби зупинити безлад на вулиці, ініціативна група ринку ледь не щодня оббиває пороги. Вони звертались в адміністрацію міста та району, у прокуратуру та до правоохоронців. Просять зупинити несанкціоновану торгівлю та прибрати вулицю. З усіх інстанцій надходять відповіді, де на папері проблема вже розв`язана, а прибирання тримається на посиленому контролі. Насправді ж зіпсовані овочі на дорозі лежать місяцями.

  Ляна Крук, власниця мініготелю: "Ее, такое ощущение, что эту улицу бросили, как будто ее даже на карте нету".

  А доки підприємці разом із тамтешніми мешканцями воюють за чистоту своєї вулиці, приїжджі торгівці полишати її не збираються. І хоч орендна плата на дорозі майже вдвічі вища, аніж на ринку, перебиратися на облаштовану територію - не хочуть. Не на камеру зізнаються - торгувати тут прибутковіше. Та й привезеного товару поза межами ринку ніхто не перевіряє.

  Ольга Сас-Тарасова, Євген Кияшко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Андрій Шевченко відкрив стадіон для школярів на Оболоні
  Наступний матеріал
  У КОДА вручили премії до Дня молоді
  Теги: