Мешканці Русанівських дач готують позови до столичної влади [відео]

  Ні мосту, ні житла. Мешканці Русанівських дач у Києві, які розпрощалися зі своїми маєтками заради майбутнього Подільсько-Воскресенського мосту, - тепер готують позови до столичної влади. Люди обурені. Кажуть, ті, хто обміняв свої ділянки на землю у Биківні, нових дач чекають уже другий рік. Іще позаторік містечко мали здати в експлуатацію. Та замість будинків і досі -одні стіни. Чиновники натомість радять дачникам почекати.

  Ганна Рибалка, журналіст "5 канал": "Ні вікон, ні дверей. А навколо купа цегли. Уже два роки минуло як люди з Русаніки мали переїхати сюди, на Биківню. Сотня людей, які пристали на умови столичної влади, кажуть - краще б взяли компенсацію. Та вороття вже немає - коли заїдуть у свої будинки - не знають".

  Він був власником землі в Русанівських садах. Тепер - хазяїн ось цих голих стін. Пан Володимир 2 роки тому погодився обміняти свою дачу в місті на ділянку у віддаленій від Києва БиківнІ. Бо старе помешкання, буцімто, стало на шляху будівельників. Через Русанівку ось уже кілька років поспіль збираються прокласти Подільсько-Воскресенський міст.

  Володимир, власник дачі в Биківні: "Зараз тут немає ні світла ні води? Нема, нічого нема! ну вода он є у сусіда. То він сам собі зробив. Сам положив гроші і зробив".

  Пан Володимир, як і його сусіди, має угоду з містом. Здати биківнянські дачі мали ще 2 роки тому. Та зводити житло людям весь цей час не поспішали. А пізніше підрядні організації заявили дачникам - грошей на будівництво нема. Люди взялися вставляти вікна й двері власним коштом. Решта дач -  стоять пусткою. Тим часом разом із людьми з Русанівки на ділянки біля лісу поклали око й невідомі.

  Володимир Потапенко, голова місцевого кооперативу: "Отримали ділянки, яким шляхом вони їх отримали? Акти приватної власності в них є. Будуються не будуться  - незнаю. До інформації нас не допускають".

  У дирекції шляхо-транспортних споруд "Київавтодору", яка виграла тендер на будівництво на Биківні, в телефонній розмові, пояснити "5 каналу", коли ж дачники справлятимуть новосілля, - не захотіли. А от заступник голови КМДА пообіцяв - дачі добудують у вересні.

  Анатолій Голубченко, заступник голови КМДА: "Можна не панікувати. Тут не буде ні еліта-цетнру, ні висотбуду. Так, дійсно у нас дуже складна ситуація з фінансуванням. На подільський мостовий перехід на цей рік ми ще не отримали жодної копійки".

  Доки чиновники шукають копійку, пан Володимир заглядає у порожні вікна власної дачі. Каже, як потепліє - робитиме ремонт самотужки. Та якщо будівництво не поновлять - рАзом із сусідами піде до суду.

  Ганна Рибалка, Віктор Сніжко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Із датою виборів міського голови столиці народні обранці можуть визначитися вже завтра
  Наступний матеріал
  Тарифи на зовнішню рекламу у столиці можуть зрости на 20%
  Теги:
  Loading...