Будівництво
Будівництво https://ar.volyn.ua

Масове повернення заробітчан в Україну: новий тренд на вітчизняному будівельному ринку

  Зважаючи на купівельну спроможність, великої різниці в оплатах виконаних робіт на будівельних ринках України та ЄС вже не існує

  "Дуже велика кількість заробітчан, що рік тому просто "ринули" до Європи, нині повертаються і осідають в Україні", – заявив керівник девелоперської компанії Андрій Вавриш.

  На сьогодні вона співпрацює з десятками контрагентів та реалізує низку масштабних проектів на вітчизняному будівельному ринку. Повернення заробітчан, які колись мігрували у пошуках кращих заробітків за кордоном, каже бізнесмен, на сьогодні вже досить звичне явище.

  Проаналізувавши умови роботи, керівник компанії додає: якщо дивитися через призму соціальної спроможності, на сьогодні вже немає великої різниці у тому, що платять за виконану роботу у Європі і в Україні.

  "Людина там звісно отримує трошки більшу заробітну платню, але якщо вирахувати витрати на його перебування там, на проживання під час виконання цих контрактних робіт, то залишається значно менша сума. А якщо ще подивитися на гарантії державного захисту, безпеки, соціального захисту, якогось можливо доступу до медицини і так далі, то це все стається досить дорого", – заявив Андрій Вавриш.

  За даними соціологічних досліджень, фактично 60% українців у 2015-2017 роках працювали за кордоном нелегально.

  Від початку року український ринок праці змінили нові закони. За інформацією Держпраці, за кожного неправомірно влаштованого працівника, на компанію накладуть штраф у розмірі більше 111 тис. гривень. Це виключило і укладання цивільно-правових угод, якими нерідко зловживали вітчизняні забудовники.

  Попередній матеріал
  На Рівненщині 200 копачів бурштину напали з дрючками на поліцейських
  Наступний матеріал
  "Укрметалургпром" заявив про масове вивезення українського металобрухту до Придністров'я
  Теги: