Заробітчани, робота за кордоном
Заробітчани, робота за кордоном 5 канал / Час. Підсумки тижня

Майже 900 тисяч українців, які шукали роботу за кордоном, мали справу з шахраями – соцдослідження

Читайте по-русски
За даними фахівців, за кордоном працює приблизно 5 мільйонів українців

В Україні шахрайські фірми-посередники, які пропонують вакансії за кордоном, вільно шукали клієнтів на порталах із пошуку роботи – як з'ясували розслідувачі "Суспільного", легальну робочу візу і робоче місце можна було "придбати" в них за 17 тисяч грн, і ці схеми стали пасткою для десятків наших співгромадян. Про це йдеться в сюжеті "5 каналу".

Проблема в тому, кажуть експерти, що держава не контролює цей ринок. На цьому, зокрема, акцентує президент Всеукраїнської асоціації компаній із міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

"Система ліцензування, яка існує на сьогоднішній день в Україні, – це, звичайно, бюрократична перепона, яка жодним чином не захищає звичайних українців від шахраїв. Яка жодним чином не заважає шахраям отримувати цю ліцензію. Бо скажімо відверто, її можна купити", – каже він.

Аби зрозуміти наскільки часто українці стикаються з випадками шахрайства, на замовлення Асоціації було проведено соціологічне дослідження, сказано в матеріалі. Результати вражають: майже 18% українців, які шукали роботу за кордоном, мали справу з шахраями.

"Якщо врахувати, що за кордоном працює приблизно 5 мільйонів українців, то цифра тих, хто в дійсності стикався з шахрайством, сягає майже 900 тисяч осіб. Це дуже велика, це дуже серйозна проблема, яка може торкнутися будь-кого з трудових мігрантів, які шукають собі роботу за кордоном", – додає Василь Воскобойник.

Попередній матеріал
Гарні новини: ще чотири європейські країни не закриватимуть кордонів для українців
Наступний матеріал
Переведення Саакашвілі у в'язничну лікарню: як на ситуацію відреагували західні дипломати та посол Грузії
Теги:
Loading...