М`ясо, олія та яйця незабаром здорожчають [відео]

  М`ясо, олія та яйця незабаром здорожчають - адже Міністрество економіки пропонує державі відмовитися від регулювання цін на ці продукти. Експерти застерігають - українці незабаром платитимуть не за якість продукції, а за обгортку в якій її продають.

  З тривалого закордонного відрядження - до Лук`янівського ринку. Серед рядів зі свіжиною киянин Ігнат вибирає те, що сьогодні піде на борщ. Чоловік прицінюється й каже - на чужині скучив за смаком національного продукту - сала.

  Любов до національного продукту меншає після спілкування з продавцями. Вони, натомість, обурені - сало й м`ясо продають дешево й по однаковій ціні.

  Продавець: "Зерно стоїть 2300 грн, а м`ясо стоїть 40 гривень, що вони їдять я незнаю. Риба-короп  стоїть 30 грн, карась - 20 гривень,тулька 30 грн, що лучше їсти м`ясо натуральне чи тульку?

  На радість продавцям, на біду покупцям. М`ясо невдовзі може вирости в ціні. У Мінекономіки розробляють проект, за яким яловичину, деякі види свинини, філе курки, м`ясо птиці пропонують виключити з переліку продуктів, цІни на які регулює держава. До переліку звільнених від надбавок продуктів увійшли ще й яйця відбірних сортів та олія. Натомість молочникам навпаки - руки зв`яжуть.

  Володимир Лапа, аграрний експерт: "Ну от в плівці, це якраз дешеві види продукції, які користуються попитом в малозабезпечних верств нселення, то вони залишаться під регулюванням. якщо це пластиковий стаканчик чи якщо ряжанка чи кефір в паперовому тетрапаку тобто залишаються під регулюванням продукти для масовго споживача. причому незалежно від жирності".

  Аграрний експерт Володимир Лапа пояснює - якщо зміни затвердять люди платитимуть не за жирність молока чи сметани, а за якість упаковки, в якій її продають. Зараз держава стримує ціни на сир жирністю до 9-ти відсотків. Сметану - до 20-ти. А вершкове масло - до 72-х. Пропонована ж новація дозволить виробникам встановити на цю продукцію надбавку.

  Василь Яструбинський, начальник управління ціновї політиик КМДА: "Коров`яче питне пастеризоване,сил кисломолочний пергаментний в упаковці, сметана , масло вершкове "Екстра". Про шо мова? Це самі товари для незахищених верств населення".

  У профільному управлінні КМДА нічого страшного для гаманця киянина в проекті постанови не побачили.

  Василь Яструбинський, начальник управління ціновї політиик КМДА: "Я боюся загадувати щоб не було гірше,  але останніми місяцями на ринку спостерігається досить така нормальна стабільність".

  Володимир Лапа, аграрний експерт: "Чим ширший вибір продукції на яку поширюється регулювання - тим менше шансів отримати продукцію для масового споживача".

  Експерти вважають - якщо перелік молочки, що підпадає під державне цінове регулювання розширять, вартість на вищесортні сир чи сметану може підскочити. І таким чином виробник компенсує свої втрати. У Мінекономіки проект постанови наразі не коментують. А в асоціації молочників "Укрмолпром" проти можливих новацій вже протестують. Кажуть, понесуть збитки. Адже держава хоче регулювати понад 60 відсотків продукції.
   
  Ганна Рибалка, Богдан Кальченко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Нового голову РДА отримала Сквирщина
  Наступний матеріал
  Модель реформування закладів охорони здоров`я у столиці презентували сьогодні
  Теги:
  Loading...