Тиждень тому лукашенко відверто знущався з кремлівських пропагандистів, зі сміхом коментуючи червоні лінії москви та неспроможність путіна натиснути червону кнопку. Тепер на загал заявляє, що мінську пропонують... воювати на боці України. Про це, а ще про перспективи української ракетної програми, візит місії МАГАТЕ на гарячу Курщину і досі палаючу нафтобазу "Кавказ". Саме так, там горить уже 10 добу. Більше дивіться в огляді 916-го дня Великої війни у матеріалі журналіста "5 каналу" Олексія Пасака.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Білоруське перевзування в повітрі. Спочатку лукашенко обіцяє підтягнути власні війська під кордон з Україною, а тепер натякає росії, що може воювати проти неї разом із ЗСУ. Як і завжди, без прямих посилань вусатий диктатор повідомив, що певні невідомі можновладці радять білорусі "плюнути на росію і разом з Україною воювати проти неї". Звісно, на публіку лукашенко таку можливість відкидає.
"Ситуація дуже складна. Довкола білорусі ніколи не було таких складнощів, як зараз. І країну треба втримати. І всі хочемо бути суверенними і незалежними. А як її втримати? Треба думати всім і бути готовими до цього", – сказав білоруський диктатор.
До чого не готова росія? До втрати Курської АЕС. Поки ЗСУ поступово просуваються Курщиною, росіяни терміново викликали місію МАГАТЕ – міжнародної агенції з атомної енергетики. Її керівник зауважив, що не має ніяких підтверджень, що Україна буцімто розробляє "брудну" бомбу, як про це говорить російська пропаганда. І попросив не порівнювати Курську атомну станцію з Чорнобильською. Ситуація стабільна. Але все може змінитися.
Читайте також: Зеленський заявив про створення української балістичної ракети.
"Ми бачимо, що станція досі працює. Але водночас, той факт, що станція працює, робить її ще більш критичною з погляду будь-яких можливих дій проти неї. Коли завод працює, температура тут набагато вища. І якби стався удар або щось, що могло б на неї вплинути, це мало б серйозні наслідки. Таке порівняння, прирівнювання Чорнобиля до Курська, я думаю, є перебільшенням. Але! Але це той самий тип реактора, і там немає ніякого особливого захисту. І це дуже, дуже серйозно", – заявив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.
росія боїться глибоких ударів у тил. А тепер боятиметься ще більше. В українському Мінцифри говорять про президентський анонс ракети-дрона "Паляниця". І запевняють, що розробка українських ракет – цілком реальна перспектива. Декілька років тому ніхто не думав про сотні ударних дронів українського виробництва. Трохи часу – і українські ракети також уже нікого не здивують.
"Насправді немає жодної причини, чому в нас не може вийти з далекобійними ракетами. Тобто це питання тільки часу – скільки в нас буде цих ракет. Тобто інженерна школа, і там компонентна база, і можливості логістики, у нас все для цього є в країні. І ми зараз, коли відкрили ринок і почалася певна конкуренція в цьому напрямку, компанії, там консорціум почали створюватися (формальні, неформальні). Там велика кількість компаній почали конкурувати між собою. Ми бачимо, що в нас усі типи ракет в Україні будуть. Це питання тільки часу", – зауважив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Інше питання – скільки часу палатиме російська нафтобаза "Кавказ", що в Ростовській області. Її намагаються загасити вже 10 діб.
Олексій Пасак, "5 канал"
Дивіться також:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Дивіться також фотогалерею за темою:
Другий тиждень рейду на Курщині: який вигляд має кордон – фото








