Ліки для гіпертоніків стануть дешевшими

  Ліки для гіпертоніків - коштуватимуть дешевше. У столиці запрацював пілотний проект регулювання цін на ліки для зниження тиску. Частину вартості таких медичних препаратів сплачуватиме держава. Як купити ліки за знижкою - дізнавалися наші кореспонденти.

  Аптека на Костянтинівській - одна із 95-ти у столиці, які почали продавати ліки для хворих на гіпертонію за спеціальними цінами. Близько 130-ти найменувань препаратів для зниження тиску - обраховують для клієнтів за спеціальною формулою.

  Світлана Некрасова, начальник організаційно-фармацевтичного відділу КП "Фармація": "Коли пацієнт звертається в аптеку з рецептом на лікарські засоби для лікування гіпертонії, які йому призначив лікар - він сплачує не усю вартість лікарського засобу, а лише різницю між роздрібною ціною та референтною ціною, тою, яка була визначена МОЗ".

  Референтна ціна - це фактично затверджений розмір знижки, яку отримує пацієнт. На окремі ліки вона сягає - третини вартості. 

  Микола Лосік, завідувач аптеки №46 КП "Фармація": "Чесно сказати я і сам гіпертонік і приймаю постійно нібілет. Роздрібна ціна нібілона складає порядка 86 гривень 47 копійок. Референтна ціна складає 24 гривні 45 копійок.  І до сплати 61 гривня 02 копійки. Тобто, економія - знижка - біля 28 відсотків. І це дуже відчутно, якщо препарат приймаєш постійно".

  Для зниження тиску існує сім груп препаратів, а виробників - десятки. Тому і ціни на ліки, які містять однакові основні компоненти речовину, але мають різні назви - коливаються. Купити зі знижкою  гіпертоніки можуть препарати і вітчизняного і закордонного виробництва.

  Те, що недоплатив пацієнт - аптекам віддасть держава. Зокрема, столиця на цей проект до кінця року отримала майже два з половиною мільйони гривень.

  Світлана Некрасова начальник організаційно-фармацевтичного відділу КП "Фармація": "Різницю, яка складає між роздрібною ціною і тою сумою, яку сплачує пацієнт - тобто вона дорівнює референтній ціні будуть відшкодовувати аптекам із державних коштів".

  Медики сподіваються, що пілотний проект стане постійним. Адже, в Україні на високий тиск скаржиться кожен шостий. Лише у столиці зареєстровано - 700 тисяч гіпертоніків.
   
  Світлана Одаренко, Іван Вірченко, "5 канал". 

  Попередній матеріал
  Правоохоронці покарали вболівальників Дніпра та Металіста у Дніпропетровську
  Наступний матеріал
  У Пирогово скаржуться на неякісне енергозабезпечення
  Теги: