Лікарі закликають киян не купувати шаурму та кури-гриль

  Лікарі закликають містян не купувати шаурму та кури-гриль у несанкціонованих місцях продажу. На сьогодні такий бізнес майже неконтрольований, тож підприємці працюють без дозволів. У Санепідемстанції кажуть, що 80 відсотків кишкових захворювань - це наслідок вживання вуличної їжі. Про санітарні норми, що не виконуються - далі у сюжеті.

  Перевіряти, як торгують готовими харчами, ми вирушили на стихійний ринок біля метро Сирець. Там діє 6-ть несанкціонованих точок продажу шаурми.

  Журналіст "5 канал": "У наступному місці продавець був з нами не багатослівним. Сказав лишень, що всі дозволи у господаря закладу".

  Власникові торгової точки продавець не зміг додзвонитися. Навіть імені роботодавця не знає. В СЕС нам розповіли, що це звична схема для нелегалів.

  Сергій Пастушенко, головний державний санітарний лікар Святошинського району: "Вони абсолютно безконтрольні. І сьогодні є, завтра немає, десь в другому місці вони установлені. Немає правової основи для встановлення і врегулювання малих архітектурних форм. І на сьогоднішній день районна влада не впливає, міська влада не впливає на цей процес".

  Часто підприємці вдаються до махінацій - отримують дозвіл на тогівлю водою чи печивом, а потім виставляють на продаж готову їжу. Керівництво СЕС неодноразово зверталось у різні інстанції з проханням прикрити нелегальний бізнес.

  Однак, якщо ятки і демонтують, наступного дня вони зазвичай з`являються знову. А невловимі підприємці продовжують працювати з цілою низкою порушень.

  Прибирання не проведено, підлога, стіни, обладнання брудні, зажирені. Працівники працюють без санітарного одягу, особисті медичні книжки не представлені. Зазвичай продукти у таких місцях зберігають без холодильників. Тож влітку ситуація тільки погіршується. Через нещодавнє отруєння курами- гриль, більшість супермаркетів відмовилась від продажу такої продукції влітку. Тоді як на ринках усі заклади харчування закриваються лише на час візиту санепідемстанції.

  Ольга Сас, Олексій Іванченков, "5 канал"

  Попередній матеріал
  15 р. у нестерпних умовах доводиться жити мешканцям будинку в Дніпропетровську
  Наступний матеріал
  Зупинити скандальне будівництво біля Софії Київської вимагають кияни
  Теги: