Легальні новорічні ялинки повинні мати електронний чип

  Кожній ялинці - по чіпу та особистому номеру. Як і торік, новорічне дерево можна буде придати лише зі спеціальним маркуванням.

  У такий спосіб Державне агентство лісових ресурсів боротиметься з нелегальною вирубкою дерев та продажем ялинок з еко-небезпечних місць. Обіцяють також влаштовувати рейди та штрафувати як продавців незаконно зрубаних дерев, так і їхніх клієнтів. Також кожен покупець зможе перевірити, де була вирощена лісова красуня. Зробити це можна буде на сайті електроннного обліку ялинок, за допомогою СМС чи спеціальної програми для мобільного телефону. Нагадаємо, систему електронного обліку новорічної хвої було введено торік. У лісовому господарстві запевняють, обов`язкова чипізація на ціну дерев суттєво не вплине. Кажуть, середня ціна на зелену красуню цьогоріч становитиме 50 гривень.

  Віктор Сівець, голова державного агентства лісових ресурсів України: "Якщо цього електронного чіпу немає, ці ялинки затримуються, іде розбор - звідки взялися ці ялинки, де вони були придбані, законно чи незаконно. Якщо підприємець не зможе доказати, що ці ялинки були придбані законно, він заплатить за кожну ялинку мінімум 274 гривні штрафу. І ще на нього відкриють кримінальну справу".

  Костянтин Ковальчук, лісник: "Пластикова конструкція, на якій занесена інформація, в якій області і на якому підприємстві вирощувалась і вирубувалась дана ялинка. Кріпиться вона за допомогою пластикової стрічки. Ось такий вона має вигляд, так вона прикреплюється і вже її зняти з деревини неможливо".

  Попередній матеріал
  Єгипетські опозиціонери розійшлись з-під президентського палацу
  Наступний матеріал
  У КМДА твердять про аномальні снігопади в столиці
  Теги: