"Київводоканал" відключає боржників від водогону [відео]

  Відключати від водогону боржників почав "Київводоканал". Акцію почали з будинків, які самовільно підключились до мережі. Поки радикальні міри підприємство застосувало лише до двох приватних осель. Тепер, якщо боржники захочуть знову користуватися послугами водогону, їм доведеться сплатити щонайменше 10 тисяч гривень штрафу.

  Відключати будинки від водогону приїхали одразу 2 аварійні машини водоканалу. Інженер Ігор Голованов до справи береться хвацько.

  Ігор Голованов, інженер: "Ну, раз в тиждень, раз в місяць. Коли пришлють документ з розрахункового департаменту, то й закриваєм. Це не важко".

  Для відключення від мережі комунальники обрали лише два будинки. Переконані - їхні власники заможні, однак користуються водогоном задарма уже кілька років.

  Станіслав Каплуненко, директор розрахункового департаменту: "Сьогодні буде відбуватися фізичне відключення від незаконного підключення до міських водопровідних мереж двох будинків, які, не дивлячись на усі спроби наших інспекторів, не пішли ні на який контакт. Самовільно підключилися, безкоштовно користуються послугами водопостачанням і, звичайно, каналізаційними стоками".

  Вікторія Яковлєва, представник ПАТ "АК Київводоканал": "Тариф іде - 3 гривні 18 копійок за тисячу літрів води. І от такі великі будівлі не можуть знайти грошей на це. Ну, я вважаю, що це вже просто дуже погане ставлення до всіх киян і тих бабусь, які тут живуть і сплачують".

  Процедура відключення починається з безпеки. Каналізаційний отвір, куди має спускатися інженер, перевіряють на відсутність газу. Водоканалівці нарікають - грошей на новітні технології не мають, тому користуються лампою кінця ХІХ-го сторіччя.

  Слюсар: "Ось це - лампа ОБВК. Будемо провіряти наявність газу. Лампа опускається 2 метра в минуту. Єслі буде тухнути - значіть, там вуглекислий газ. Єслі єсть опасность - можна задихнутись".

  Далі працівник опускається у каналізацію. Там спеціальним розчином замуровує отвори стічних труб, які йдуть від будинків. Бригадир слюсарів запевняє - метод хоч і простий, зате надійний.

  Федір Білишов, бригадир слюсарів: "Та не виб`ють ломіком. Рідким склом - воно швидко бере і це треба, повірте мені, довбати його і довбати".

  За годину - саме стільки тривала процедура відключення - ніхто з боржників так і не з`явився. Однак, водоканалівці упевнені - довго на них чекати не доведеться. Адже тепер мешканці цих помешкань навіть води у вбиральні спустити не зможуть.

  Наталія Новосядла, Микола Лебедєв, 5 канал

  Попередній матеріал
  Новий керівник має покращити роботу кол-центру мерії
  Наступний матеріал
  У КМДА нагородили киян-паралімпійців
  Теги: